23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

IX Spotkania Warmińskie w Gietrzwałdzie. Dwa dni pełne cudów

OlsztynIX Spotkania Warmińskie w Gietrzwałdzie. Dwa dni pełne cudów

Powiat Olsztyński i Gietrzwałd – Gmina Pełna Cudów zapraszają w sobotę i niedzielę 9–10 sierpnia na IX Spotkania Warmińskie. Przez dwa dni na terenie Ogrodów Gietrzwałdzkich będzie królować tradycja i kultura warmińska.

reklama

Przez dwa dni w nowym amfiteatrze w Gietrzwałdzie będą występować twórcy z różnych regionów Warmii.
– Praktycznie cały czas ktoś będzie się prezentował na scenie – zapewniają organizatorzy z olsztyńskiego starostwa i gminy Gietrzwałd.
Spotkania rozpocznie (w sobotę o godz. 11) Kapela Wspaniałego Teatru bez Nazwy. Gwiazdami sobotniego wieczoru (po godz. 18) będą z kolei zespoły Elvis Tribute Show Adam Gałka oraz – na koniec dnia – Babsztyl, który zaprezentuje swoje największe przeboje oraz utwory ze swojej płyty z piosenkami warmińskimi.

W niedzielę zagra m.in. zespół The Binge, w którym występują cudzoziemcy mieszkający w Olsztynie.Gietrzwałdzki amfiteatr będzie też gościł m.in. zespół Warmianki z Fromborka, Świąteczną Kapelę z Dobrego Miasta oraz znaną w regionie i niezwykle cenioną Węgojską Strużkę.Na scenie pojawi się też wielu artystów z gminy pełnej cudów: m.in. Ola Certa, Alicja Kucharzewska-Samko, Magda Lobert, Daria Pawłowska. Swoje pokazy zaprezentują także młodzi specjaliści aikido, którzy na co dzień ćwiczą w WDK-u w Sząbruku, a także taekwondocy, którzy od roku pilnie trenują w Gietrzwałdzie.
Także w ramach Spotkań Warmińskich w sobotę o godz. 20.30 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie Wspaniały Teatr bez Nazwy wystawi sztukę Stanisława Grochowiaka „Chłopcy”.
Na terenach przylegających do amfiteatru przez dwa dni będą się wystawiać rękodzielnicy oraz producenci tradycyjnej warmińskiej żywności. Ci drudzy – działający w ramach Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla. Na specjalnie przygotowanych stoiskach będzie można kupić tradycyjne warmińskie wędliny, ryby, pieczywo, makarony, lody i miód i sery. Karczma Warmińska zainstaluje się ze swoją gastronomiczną ofertą w podcieniach amfiteatru. Długa jest też lista rękodzielników, którzy pojawią się w Ogrodach Gietrzwałdzkich. Na kilkunastu stoiskach będą sprzedawane najróżniejsze rękodzielnicze cuda: ozdoby, ceramika, zabawki itd.
Na dzieci będą czekały bezpłatne atrakcje – zainstalowane obok parkingu nad amfiteatrem.
Powiat Olsztyński i gmina Gietrzwałd zapraszają w sobotę 9 sierpnia w godzinach 11-21 oraz w niedzielę 10 sierpnia w godzinach 11-17.

reklama

rak

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane