14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Dzieci kochają i śpiewają polskie piosenki

OlsztynDzieci kochają i śpiewają polskie piosenki

25 marca finał konkursu wokalnego „Kocham polskie piosenki”. Eliminacje gminne pokazały, że dzieciom nie straszne polskie szlagiery. Tych, którzy w eliminacjach poradzili sobie najlepiej, usłyszymy w finale.

reklama

W eliminacjach wzięło udział aż 300 wykonawców z 11 gmin. Dzieci od trzeciego do dwunastego roku życia zmierzyły się z polskim repertuarem, tremą i konkurencją. Laureaci eliminacji gminnych powalczą w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III i IV-VI).

Finał odbędzie się  25 marca, w Hotelu Kopczyński w Dobrym Mieście. Młodych wokalistów i wokalistki oceniać będzie Stefan Brzozowski, lider formacji Czerwony Tulipan wraz z koleżankami z zespołu Krystyną Świątecką i Ewą Cichocką oraz Andrzej Fabisiak, do niedawna wicedyrektor Teatru Jaracza w Olsztynie. Jury będzie brać pod uwagę m.in. dobór repertuaru odpowiedni do wieku i możliwości wokalnych dziecka, muzykalność oraz interpretację treści piosenki.

reklama

Najlepsi z najlepszych w nagrodę będą reprezentować Warmię na XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Piosenkobranie” w Opolu.

Pomysłodawcami akcji jest Grupa Działania „Warmiński Zakątek” z Dobrego Miasta.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia