22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Policja będzie paraliżować przestępców [FOTO]

GaleriePolicja będzie paraliżować przestępców

Olsztyńska prewencja będzie korzystać z nowoczesnych paralizatorów. Policjanci przeszli szkolenie z zakresu posługiwania się sprzętem do obezwładniania podczas zatrzymań.

reklama

W Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się szkolenie policjantów z zakresu posługiwania się przedmiotami przeznaczonymi do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej. Kurs składał się z dwóch etapów- teorii i praktyki.

Funkcjonariusze zapoznawali się z podstawami prawnymi użycia i wykorzystania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej, a także zapoznawali się z budową i właściwościami paralizatora elektrycznego, sposobu jego działania w różnych warunkach pogodowych oraz na osoby z wbudowanym rozrusznikiem serca i kobiety ciężarne. Jak mówi kom. Grzegorz Tomczak instruktor z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie:

Badania wykazały, że użycie paralizatora jest bezpieczne, nie niesie za sobą skutków ubocznych. Impuls elektryczny powoduje jedynie skurcz mięśniowy, który trwa kilka sekund

reklama

Drugi etap to część praktyczna. Funkcjonariusze ćwiczyli między innymi sposób noszenia paralizatora, jego dobycie i przygotowanie do użycia, wymianę kartridży, a także procedurę oddania strzału. Nie pominięto kwestii związanych z udzieleniem pierwszej pomocy.

Każdy etap kończył się testem. Test wiedzy składał się z 25 zadań. Egzamin praktyczny sprawdzał nabyte umiejętności używania paralizatora elektrycznego z uwzględnieniem elementów taktyki i techniki posługiwania się.

Policjanci zapowiadają kolejne takie kursy dla funkcjonariuszy z całego województwa.

reklama

Policja będzie paraliżować przestępców [FOTO] Galerie, Wiadomości

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane