24 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Przekazujesz 1% podatku?

OlsztynPrzekazujesz 1% podatku?

O przekazaniu jednego procenta podatku mówi się wiele, ale czy te słowa trafiają do mieszkańców Warmii i Mazur. Czy rozliczając się z fiskusem pamiętamy o potrzebujących?

reklama

Według badań „Aktywność społeczna Polek i Polaków” przeprowadzonych pod koniec zeszłego roku na zlecenie Stowarzyszenia Klon/Jawor, ponad połowa podatników nie przekazuje 1% podatku w ogóle. Problem dotyczy nie tylko woj. warmińsko-mazurskiego, ale całego kraju.

Większość obywateli nie wie, że swoimi pieniędzmi może się podzielić lub myśli, że ta procedura jest bardzo skomplikowana. Pani Helena z Olsztyna, rozliczając się w Urzędzie Skarbowym, narzeka, że „To i tak jest bardzo skomplikowane” i dodaje: „Ja nie wiem gdzie i jak to wpisać”.

reklama

Procedura jest bardzo prosta, wystarczy w formularzu, w odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS danej organizacji. Daniel, student UWM, swój 1% przekazał na Fundację Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Jak sam mówi: „Nic mnie to nie kosztuje, a jeśli mogę pomóc to dlaczego by nie”. Pan Ryszard swój procent oddał na chorego syna znajomej, podkreślając: „Cieszę się, że te parę groszy trafi do niego, bo wiem jak bardzo ich potrzebuje”.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia