27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Na Warmii i Mazurach nikt nie zarabia średniej krajowej?

OlsztynNa Warmii i Mazurach nikt nie zarabia średniej krajowej?

Główny Urząd Statystyczny podał, że w lutym 2014 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie w kraju wyniosło 3856,56 zł. Kto tyle zarabia w naszym regionie?

reklama

– Nawet nie wiedziałem ile dokładnie wynosi przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Polsce – mówi Wojtek, który po studiach pracuje na kasie w jednym z marketów w Olsztynie. – Jedno wiem na pewno: ani ja, ani moi znajomi nie zarabiają w tym mieście nawet 2tys. zł, zazwyczaj jest to 1,3-1,5 zł. Część nawet jeszcze mniej, bo robią na umowach o dzieło lub zlecenie.

– Te prawie 4tys.zł to bezczelna propaganda sukcesu, która nie ma pokrycia w rzeczywistości – twierdzi pan Adam, który od lat pracuje jako kurier. – Biorą zarobki prezesa, zestawiają je z płacą sprzątaczki i wyciągają średnią! W takim układzie to nie ma się co dziwić, że średnio wszyscy tyle zarabiamy. To powinno się nazywać kreatywną statystyką.

reklama

– Z pewnością ktoś zarabia tę średnią, a nawet i więcej, ale ta grupa należy do zdecydowanej mniejszości, dość hermetycznej – mówi Maciej, dostawca. – Pewnie do tych szczęśliwców należą: pracownicy sądów, lekarze, adwokaci, farmaceuci, urzędnicy wyższych szczebli, pracownicy w bankach. Ja nie muszę zarabiać tej nieszczęsnej średniej, ale chcę mieć tyle, żeby mi normalnie na wszystko starczyło.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ass
30 marca 2014 09:29

jebane gnidy , skad oni ta srednia sobie licza chyba z osmosu co za ludzi

Polecane