-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Gratka dla miłośników "pakownia". Będą nowe siłownie zewnętrzne

WiadomościGratka dla miłośników "pakownia". Będą nowe siłownie zewnętrzne

Pieczewo, Pojezierze, Redykajny, Dajtki, Podgrodzie, Jaroty, Śródmieście – to dzielnice i osiedla, które wkrótce zostaną wyposażone w siłownie zewnętrzne i urządzenia zabawowe.

reklama

Sprzęt w dzielnicach będzie różny. Na pewno do Olsztyna trafi sprzęt: wyciąg górny, wyciskanie siedząc, prasa nożna, twister potrójny, wioślarz, orbitrek, jeździec, motyl, narciarz, pylon, prostownik pleców, ławka, podciąg nóg, biegacz, steper, drabinka, rowerek, wahadło, koła tai-chi, drążki gimnastyczne potrójne, poręcze gimnastyczne, równoważnia łamana. Prócz tego – i to dotyczy Śródmieścia przy ul. Warmińskiej – pojawią się urządzenia zabawowe: zjeżdżalnia metalowa, bujak w kształcie konika, huśtawka, piaskownica.

– Wszystkie elementy, które zakupimy są finansowane w ramach zwycięskich projektów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu. – Już wcześniej pojawiały się elementy siłowni pod chmurką, ale nie na taką skalę.

reklama

W ramach zakupów z OBO pozostanie jeszcze do kupienia wyposażenie siłowni zewnętrznych na osiedlu Zielona Górka, Podleśna, Grunwaldzkim i nad Jeziorem Długim. Tutaj ZDZiT poczeka z ogłoszeniem przetargu, bo najpierw musi wykonać przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Pierwsze wyposażenie powinno być zainstalowane do końca czerwca.

reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne