16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Klienci nowego marketu blokują wyjazd karetek

OlsztynKlienci nowego marketu blokują wyjazd karetek

Klienci, którzy odwiedzili nowy sklep sieci Lidl, nie za bardzo przejmowali się sąsiedztwem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i utrudniali w dniu otwarcia wyjazd ratownikom medycznym. 

reklama

W czwartek tłumy mieszkańców Olsztyna pojechało na zakupy do nowego sklepu sieci Lidl. Tuż obok marketu znajduje się Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, z której na wezwania wyjeżdżają ratownicy medyczni. Jak się okazuje pojawiły się problemy z wyjazdem karetek na sygnale, ze względu na samochody klientów sklepu.

– Kłopoty nie wynikały z sąsiedztwa sklepu, a ze sposobu parkowania samochodów klientów oraz z faktu, że dzień otwarcia przyciągnął dużą liczbę zainteresowanych nim osób. W związku z otwarciem sklepu i wzmożonym ruchem samochodów na tej ulicy, wystąpiliśmy do Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu z wnioskiem o ustawienie wzdłuż drogi, z wyłączeniem zatok postojowych, znaków zakazu zatrzymywania się. Nieparkowanie wzdłuż drogi, w naszej ocenie spowoduje, że ruch zarówno karetek, jak i innych samochodów, będzie odbywał się płynnie. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie stara się równolegle o alternatywny wyjazd z bazy przy ul. Pstrowskiego – mówi rzeczniczka WSPR Maja Bezuch.
Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z ZDZiT i zostaliśmy poinformowani, że pismo jeszcze nie wpłynęło, ale jak tylko to się stanie, to sprawa zostanie rozpatrzona.

reklama

– Jeżeli wystąpi taka konieczność, to przekażemy pismo do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – mówi rzecznik ZDZiT Paweł Pliszka.

Miejmy nadzieję, że sprawę uda się szybko rozwiązać, ponieważ w sytuacji ratowania życia liczą się dosłownie sekundy.

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia