fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Pijani rodzice wieźli swoją córkę w bagażniku

MrągowoPijani rodzice wieźli swoją córkę w bagażniku

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

 Podwozili znajomą. Dla córki zabrakło miejsca. Rodzinna podróż samochodem z finałem w sądzie. 

Wczoraj (16.03) tuż przed godziną 16 patrol ruchu drogowego pełniąc służbę w miejscowości Kosewo (gm. Mrągowo) zauważył jadącego opla. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudziło to, że w bagażniku samochodu za tylnymi siedzeniami siedziało dziecko. Policjanci ruszyli za autem i chwilę później zatrzymali samochód do kontroli. Jak się okazało –  za kierownicą opla siedziała 39–letnia kobieta, a obok na miejscu pasażera jej mąż. Na tylnej kanapie auta siedziało dwoje dzieci i znajoma rodziców, więc dla najmłodszej 6-latki zabrakło już miejsca, dlatego jechała w bagażniku. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującej. Badanie wykazało w organizmie 39-latki prawie dwa promile alkoholu. Podczas interwencji siedzący obok mąż wysiadł z auta i zaczął się awanturować. Mężczyzna nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Policjanci obezwładnili awanturnika i zatrzymali w policyjnym areszcie. Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dzieci w wieku od 6 do 14 lat zostały przekazane pod opiekę przyjacielowi rodziny.

Agnieszka Woźniak-Starak wróciła na Mazury. Cena jej kurtki oszałamia

Teraz nietrzeźwi rodzice odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 39–letniej kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat. Kobieta odpowie także za niewłaściwe przewożenie dzieci. Natomiast 41–letniemu ojcu za znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie ich nietykalności cielesnej grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo o sprawowaniu przez rodziców opieki nad dziećmi pod wpływem alkoholu zostanie powiadomiony sad rodzinny i nieletnich.

W 2013 roku policjanci z Warmii i Mazur ukarali mandatami, bądź skierowali sprawę do sądu w stosunku do 279 rodziców, opiekunów, którzy niewłaściwie przewozili dzieci. Za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 150 złotych i 6 punków karnych.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze