27 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wojewoda podsumował zimę w województwie

ElblągWojewoda podsumował zimę w województwie

Sztab Kryzysowy podsumował mijająca zimę w województwie. Od początku listopada na skutek wychłodzenia zmarło 6 osób. Kolejne 3 – śmiertelnie zatruły się tlenkiem węgla.

reklama

Mijająca zima, na Warmii i Mazurach, była łagodna dla wszystkich służb, które dbały o bezpieczeństwo w naszym regionie. Nie obyło się jednak bez ofiar. Od początku listopada na skutek wychłodzenia zmarło 6 osób. Kolejne 3 – śmiertelnie zatruły się tlenkiem węgla. W obu przypadkach statystyki są jednak niższe od ubiegłorocznych.

Sanepid przeprowadził 139 kontroli obiektów wypoczynkowych. Stwierdzono zaledwie 5 nieprawidłowości , nałożono mandaty karne na kwotę 1100 złotych. Kontrolerzy ujawnili również w powiecie giżyckim jeden niezgłoszony nigdzie obóz zimowy.

reklama

Bezpieczniej było także na drogach podczas ferii zimowych – powiedział insp. Adam Kołodziejski, pierwszy zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. W tym czasie nie było wypadków drogowych z udziałem uczniów do 14 lat.

Arkadiusz Mularczyk przyjedzie do Olsztyna. Będzie mówić o reparacjach

Również GDDKiA oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich wydały zdecydowanie mniej pieniędzy na utrzymanie dróg. Największe utrudnienia na drogach podczas tegorocznej zimy powodowały silne wiatry, które nawiewały śnieg na drogi. GDDKiA ma już ponad 65 km zasłon śnieżnych na drogach krajowych.

reklama

Straż pożarna w okresie od 1 listopada 2013 roku do 28 lutego 2014 roku odnotowała 4647 zdarzeń, w tym 1732 pożary, 2700 miejscowych zagrożeń oraz 215 fałszywych alarmów. W tym okresie odnotowano również 195 zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla. W trakcie tych działań 91 osób zostało poszkodowanych. Było to o 75 zdarzeń oraz o 56 osób poszkodowanych mniej niż w sezonie wcześniejszym. Okres zimowy to również utrudnienia na drogach, były to w głównej mierze wypadki, kolizje, 46 razy strażacy udzielali pomocy zespołom ratownictwa medycznego wyciągając pojazdy z zasp śnieżnych oraz grząskich terenów.

Czy Olsztyn to dobre miejsce do inwestowania?

W minionym roku nie doszło też do większych podtopień na Żuławach – powiedział Jerzy Szczesiak – zastępca dyrektora Żuławskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Elblągu. Jedynie latem, po nawalnych deszczach były małe podtopienia. Uszkodziły one drogi gminne oraz przepusty drogowe w powiatach braniewskim i elbląskim.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Michał Wypij: Z kryzysem można wygrać [OPINIA]
Bitwa o Senat: Grzymowicz kontra Staroń. Kto w Senacie, a kto w ratuszu?