Olsztyn
wtorek, 7 maja, 2024

Dobry występ zawodników z Olsztyna na turnieju taekwondo w Korei

OlsztynDobry występ zawodników z Olsztyna na turnieju taekwondo w Korei

Zawodnicy AKS OSW Start Olsztyn, uzyskali bardzo dobre wyniki podczas międzynarodowego turnieju w Taekwondo Olimpijskim klasy G2. Są medale.

W dniach 11-16 lipca w koreańskim Gyeongju na turnieju klasy G2 – Korea Open 2014, wystartowała polska reprezentacja taekwondo w składzie: Aleksandra Krzemieniecka kat. 73 kg (AZS AWF Warszawa), Aleksandra Kowalczuk kat. +73 kg (AKS OSW Olsztyn), Piotr Paziński kat. 80 kg (AZS AWF Warszawa) i Piotr Hatowski kat. +87 kg (AKS OSW Olsztyn).

Już w pierwszym dniu startu Polaków na matach, reprezentant AKS OSW Olsztyn Piotr Horatowski, pokonując kolejno reprezentantów Jordanii (2:1), Iranu (5:2) i Korei (6:5) zdobył brązowy medal. Nie wiele gorzej poszło Aleksandrze Kowalczuk, wygrywając walki z Koreanką (6:2) i Kanadyjką (17:3) wywalczyła ona piąte punktowane miejsce. Niestety walkę o miejsce na podium przegrała minimalnie (1:2) z reprezentantką Uzbekistanu.