fbpx
18 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podpalacz samochodów z Dobrego Miasta zatrzymany przez policję

OlsztynPodpalacz samochodów z Dobrego Miasta zatrzymany przez policję

Igor S. skradzionymi autami urządzał sobie rajdy po lasach w okolicy Dobrego Miasta.

reklama

Policjanci z Dobrego Miasta wspólnie z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość przeciwko mieniu olsztyńskiej komendy zatrzymali 19-letniego Igora S. Mężczyzna w marcu dwukrotnie dopuścił się kradzieży aut z terenu Dobrego Miasta . W obu przypadkach sprawca działał w ten sam sposób: wykorzystując fakt pozostawionego bez nadzoru samochodu wraz z kluczykami w stacyjce, Igor S. wsiadał do samochodu i odjeżdżał w kierunku terenów leśnych.
Do pierwszej kradzieży doszło w nocy z 27 na 28 marca, a do kolejnej dzień później. Łupem sprawcy padły samochody przedstawicieli lokalnych pizzerii, którzy w czasie dostawy towaru, na chwilę pozostawiali samochody bez nadzoru.
Skradzionymi samochodami dziewiętnastolatek urządzał sobie rajdy po okolicznych drogach szutrowych.
Pierwsza przejażdżka zakończyła się ugrzęźnięciem samochodu na podmokłej leśnej drodze, druga – zepsuciem auta na leśnym dukcie. Sprawca dla zatarcia śladów podpalał porzucone samochody i uciekał z miejsca zdarzenia.

Karetka i samochód osobowy zderzyły się czołowo. Poszkodowana kobieta w zaawansowanej ciąży

Policjanci pracujący nad sprawą na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego i wielokrotnej weryfikacji potencjalnych sprawców wytypowali i w ubiegłym tygodniu zatrzymali mieszkańca Dobrego Miasta podejrzanego o dokonanie obu przestępstw.
Igor S. był kompletnie zaskoczony wizytą kryminalnych. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę czterech tysięcy złotych. Teraz sprawca kradzieży swoje postępowanie będzie tłumaczył przed sądem. Kodeks karny za powyższe przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności. Igor S nie był w przeszłości karany.

reklama

KM

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
adadasd
17 lipca 2014 14:04

ehh Igor po co ci to bylo

Polecane
Ogłoszenia
Niebezpieczny wypadek. 28-latka i jej syn w szpitalu
Niebezpieczny wypadek. 28-latka i jej syn w szpitalu