5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Działaczka PiS nawołuje do bojkotu rosyjskiego chóru. Filharmonia milczy

OlsztynDziałaczka PiS nawołuje do bojkotu rosyjskiego chóru. Filharmonia milczy

Konflikt na Krymie uderza odpryskami w Olsztyn. Tym razem pod postacią Bożeny Ulewicz, działaczki PiS, która wzywa na blogu mieszkańców Olsztyna do bojkotu występu Chóru Armii Alexandra Pustavolova. Filharmonia Warmińsko-Mazurska, która jest organizatorem koncertu, nabiera wody w usta.

reklama

Przed nami nowy sprawdzian, a konkretnie przed Olsztyniakami. 18 marca do Olsztyna wybiera się z kolejnym paramilitarnym show „rewelacyjny” – jak pisze na swojej stronie internetowej Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego – Chór Armii Alexandra Pustavolova – notuje w swoim wpisie w portalu “Debata” Bożena Ulewicz. – To taka jedna z wielu mutacji uwielbianego przez miłujące pokój narody, odznaczonego orderem czerwonego sztandaru, Chóru Armii Radzieckiej (obecnie rosyjskiej) imienia. A.W. Aleksandrowa.

I dalej:

reklama

“Drodzy mieszkańcy Olsztyna i okolic, którzy już nabyliście bilety na tę imprezę, uruchomcie trochę wyobraźni. Rosyjscy chórzyści będą śpiewali różne pieśni – rzewne ludowe ballady, ulubioną przez was „Kalinkę”, ale założę się, że jak zawsze w ich repertuarze znajdzie się parę niezłych wojskowych piosenek. Być może ku uciesze gawiedzi i gromkich oklaskach zanucą „Artileristi, Stalin nam skazał, artileristi, Stalin dał prikaz”. Niewykluczone, że otrzymują nawet kwiaty w imieniu zarządu województwa i cytowanego powyżej działacza SLD. Drodzy Olsztyniacy – macie szansę się sprawdzić. Wybór należy do was.”

Przez dwa dni próbowaliśmy skontaktować się z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, aby uzyskać komentarz do sprawy. Niestety, z niewiadomych przyczyn nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Sprawę ignoruje komórka promocyjna Filharmonii, jak i sam dyrektor placówki.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia