fbpx
18 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Działaczka PiS nawołuje do bojkotu rosyjskiego chóru. Filharmonia milczy

OlsztynDziałaczka PiS nawołuje do bojkotu rosyjskiego chóru. Filharmonia milczy

Konflikt na Krymie uderza odpryskami w Olsztyn. Tym razem pod postacią Bożeny Ulewicz, działaczki PiS, która wzywa na blogu mieszkańców Olsztyna do bojkotu występu Chóru Armii Alexandra Pustavolova. Filharmonia Warmińsko-Mazurska, która jest organizatorem koncertu, nabiera wody w usta.

reklama

Przed nami nowy sprawdzian, a konkretnie przed Olsztyniakami. 18 marca do Olsztyna wybiera się z kolejnym paramilitarnym show „rewelacyjny” – jak pisze na swojej stronie internetowej Filharmonia im. Feliksa Nowowiejskiego – Chór Armii Alexandra Pustavolova – notuje w swoim wpisie w portalu “Debata” Bożena Ulewicz. – To taka jedna z wielu mutacji uwielbianego przez miłujące pokój narody, odznaczonego orderem czerwonego sztandaru, Chóru Armii Radzieckiej (obecnie rosyjskiej) imienia. A.W. Aleksandrowa.

Łukasz Michnik z poparciem Lewicy. Nowa nadzieja dla młodych w Olsztynie?

I dalej:

reklama

“Drodzy mieszkańcy Olsztyna i okolic, którzy już nabyliście bilety na tę imprezę, uruchomcie trochę wyobraźni. Rosyjscy chórzyści będą śpiewali różne pieśni – rzewne ludowe ballady, ulubioną przez was „Kalinkę”, ale założę się, że jak zawsze w ich repertuarze znajdzie się parę niezłych wojskowych piosenek. Być może ku uciesze gawiedzi i gromkich oklaskach zanucą „Artileristi, Stalin nam skazał, artileristi, Stalin dał prikaz”. Niewykluczone, że otrzymują nawet kwiaty w imieniu zarządu województwa i cytowanego powyżej działacza SLD. Drodzy Olsztyniacy – macie szansę się sprawdzić. Wybór należy do was.”

Przez dwa dni próbowaliśmy skontaktować się z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, aby uzyskać komentarz do sprawy. Niestety, z niewiadomych przyczyn nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Sprawę ignoruje komórka promocyjna Filharmonii, jak i sam dyrektor placówki.

Niecodzienna scena na dożynkach. Politycy od lewa do prawa rzucili się na chleb, jak dzieci na cukierki
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Łukasz Michnik z poparciem Lewicy. Nowa nadzieja dla młodych w Olsztynie?
Iwona Arent: Bóg, Honor i Ojczyzna to nie są frazesy