27 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Od niedzieli poczuj się współpracownikiem świętego Krzysztofa

BartoszyceOd niedzieli poczuj się współpracownikiem świętego Krzysztofa

Już w tę niedzielę 20 lipca rozpocznie się XV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Kierowcy, którzy przekroczą przepisy w Olsztynie, będą karani… płytą Kapeli Jakubowej i dobrym słowem księdza. Wszystkiemu będzie się przypatrywał Krzysztof Hołowczyc.

reklama

Tydzień św. Krzysztofa, obchodzony w dniach 20 – 27 lipca, będzie organizowany już po raz piętnasty przez Fundację Krzysztofa Hołowczyca Kierowca Bezpieczny, Miwa Polska i Krajowego Duszpasterza Kierowców. Akcja ma na celu szeroko zakrojoną prewencję i poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. W tym roku akcja realizowana będzie między innymi w Olsztynie, Elblągu, Szczytnie, Bartoszycach.

– Mało się mówi podczas kursów na prawo jazdy o przyczynach wypadków – ocenia Marian Podziewski, wojewoda warmińsko-mazurski. – Podczas tego tygodnia będziemy przypominać o najczęstszych przyczynach wypadków, konsekwencjach a także o tym, że w ubiegłym roku aż 129 wypadków na Warmii i Mazurach było spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

reklama
Marcin Kulasek: PiS reparacji nie załatwi! [OPINIA]

Ks. dr Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców: – Pamiętam, jak organizowaliśmy tę akcję po raz pierwszy w Warszawie koło Rotundy. Mimo że kierowcy z daleka widzieli stojącego policjanta, to popełniali wykroczenia. Zatrzymaliśmy nawet księdza. Praktycznie co piąty kierowca nadawał się do ukarania mandatem. Jednak rozmowa, wręczenie dekalogu dobrego kierowcy, w naszej ocenie, może mieć lepszy skutek niż karanie mandatem. Kierowca wówczas pokornieje, rozmawia, myśli.

Dlatego też 25 lipca o godz. 10 przy ulicy Leonharda w Olsztynie stanie patrol policyjny, wraz z przedstawicielem duchowieństwa oraz Krzysztofem Hołowczycem. Ten niekonwencjonalny patrol będzie zatrzymywał kierowców, łamiących przepisy i pouczał o konsekwencjach, jakie czekają na szarżujących kierowców.

reklama

– Najlepszy efekt odnoszą niekonwencjonalne działania – mówi Waldemar Ziarek z Fundacji Krzysztofa Hołowczyca Kierowca Bezpieczny. – Dlatego też będziemy zatrzymywać kierowców, pouczać i wręczać im także płytę „Kapeli Jakubowej”, która została przygotowana specjalnie na tę okazję. Znajdą się na niej piosenki, mówiące o bezpieczeństwie, na przykład o stracie ojca w wypadku drogowym.

Bitwa o Senat: Grzymowicz kontra Staroń. Kto w Senacie, a kto w ratuszu?

rak

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Marcin Kulasek: Biedny jak naukowiec u Czarnka [OPINIE]
Marcin Kulasek: Strzał w kolano! [OPINIE]