fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Prawie 60 milionów na wspólne działanie Olsztyna i okolicznych gmin [GALERIA]

reklama

Olsztyn, Barczewo, Stawiguda, Gietrzwałd, Jonkowo, Dywity i Purda podpisały umowę w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W spotkaniu wziął również starosta olsztyński Mirosław Pampuch. 

Olsztyn wraz z sześcioma ościennymi gminami podpisał umowę w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. ZIT to narzędzie, które po raz pierwszy pojawiło się w przedstawionych przez Komisję Europejską aktach prawnych na nową perspektywę. Przy pomocy tego instrumentu, partnerstwa jednostek samorządu terytorialnego (JST) miast i obszarów powiązanych z nimi funkcjonalnie (miasto i samorządy znajdujące się w jego oddziaływaniu) mogą realizować wspólne przedsięwzięcia, łączące działania finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

– Współpraca ma polegać na rozwiązywaniu wspólnych problemów miasta, gmin i starostwa. Trzeba zjednoczyć siły i środki i podjąć współpracę – mówi prezydent Piotr Grzymowicz

Olsztyn i okoliczne gminy otrzymają łącznie 58 milionów euro dotacji (42 miliony z Europejskiego Programu Rozwoju Regionalnego i 16 milionów z Europejskiego Funduszu Społecznego).  Samorządowcy pracują też na d tym, żeby ZIT nie zablokował możliwości ubiegania się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czytaj też:  Zderzenie czterech aut na DK51
reklama

Invalid Displayed Gallery

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama