fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Nic nie robili sobie z zakazu policji – wpadli na podwójnym gazie

reklama

Policjanci w poniedziałek (03.03.) zatrzymali wieczorem dwóch kierowców będących pod wpływem alkoholu. W obydwu przypadkach mężczyźni kierowali pojazdy mimo nałożonego na nich zakazu. 

Do pierwszego zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Poprzecznej. Policjanci wydziału interwencyjnego skontrolowali kierowcę osobowego nissana. Jak się okazało 53-letni Mirosław M. znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że kierujący ma orzeczony zakaz sądowy na prowadzenie wszelkich pojazdów obowiązujący do 2017 roku.

Druga kontrola drogowa miała miejsce na ul. Dworcowej. Kierujący pojazdem suzuki prowadził bez włączonych świateł mijania. 40-letni Paweł Sz. poinformował policjantów, że nie posiada przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu danych osobowych w systemach policyjnych okazało się, że mieszkaniec Olsztyna ma orzeczony zakaz sądowy na prowadzenie wszelkich pojazdów obowiązujący do 2015 roku.Tuż przed północą uwagę policjantów zwrócił kierowca daewoo, który zatrzymał się na skrzyżowaniu pomimo, że miał pierwszeństwo przejazdu. Okazało się, że 49-letni Henryk M. miał prawie promil alkoholu w organizmie. Kierujący poinformował policjantów, że chwilę wcześniej spożywał wódkę i właśnie jechał po następną butelkę. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a pojazd odholowali na policyjny parking.

Czytaj też:  Wielka impreza! Kluby w Kortowie szykują niezwykłe otwarcie
reklama

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niestosowanie się do prawomocnego wyroku sądowego przewidziana jest kara 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama