-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nagrody i nominacje dla Olsztyna

OlsztynNagrody i nominacje dla Olsztyna

Redakcja Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, organizator konkursu „Przyjazna Gmina”, nadała Gminie Olsztyn tytuł Przyjaznej Gminy wśród gmin o charakterze wielobranżowym.

reklama

– Wczoraj odebraliśmy nagrodę za najlepiej oświetloną Gminę i Miasto 2013 a dziś cieszymy się nominacją w konkursie Super Samorząd – poinformował Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Program „Przyjazna Gmina” ma na celu wyłonienie najlepszych Gmin w Polsce oraz wskazanie kierunków rozwoju w polskim samorządzie lokalnym, a także promocję Gminy przyjaznej inwestorom, mieszkańcom i turystom. W tym roku przebiegał pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

reklama

Wybrane kryteria oceny:

Gminne i prywatne tereny inwestycyjne, inwestycje własne gminy (w tym proekologiczne), planowanie rozwoju gminy, projekty przedsięwzięć, promocja inwestycyjna i gospodarcza, skuteczność działań promocyjnych, walory przyrodnicze, geograficzne, tradycje gospodarcze, kapitał ludzki, struktury gospodarcze, organizacje przedsiębiorców, fundacje, stowarzyszenia i inicjatywy obywatelskie, instytucje kultury i edukacji, zagospodarowanie budżetu, dostosowanie instytucji do potrzeb osób niepełnosprawnych, nagrody i wyróżnienia.

Od roku nie rozpoczęła się sprawa "Helpera", wyłączają się kolejni sędziowie z Olsztyna
reklama

Podczas XXII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego – ŚWIATŁO 2014, które odbyły się 26-28 lutego, w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI wręczono nagrody w konkursie Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto – pierwszą nagrodę otrzymał Olsztyn za inteligentne oświetlenie ścieżek nad jeziorem Ukiel (Krzywym).

Energooszczędny system zdalnego zarządzania oświetleniem zewnętrznym zastosowany w Olsztynie jest unikatowy w skali kraju – uzupełnia Karol Więckowski, pełnomocnik prezydenta ds. infrastruktury i gospodarki elektroenergetycznej. System wykrywa użytkownika ścieżki lub drogi dla rowerów i włącza światło kiedy jest ono potrzebne. Światło nie gaśnie od razu, ale czeka aż rowerzysta, biegacz czy spacerowicz będzie w zasięgu innego oświetlenia.

System zdalnego zarządzania przeznaczony jest do pełnej kontroli oświetlenia zewnętrznego. Komputer zainstalowany w Centrum Sterowania Ruchem umożliwia zbieranie danych z każdej oprawy oraz ich odpowiednią obróbkę, zrozumiałą dla obsługi. Jednym z podstawowych zadań systemu jest zbieranie danych o występujących awariach oraz przygotowanie raportów ułatwiających serwisowanie całego systemu. System oparty jest na sterownikach pracujących w technologii LonWorks.

Prezydent Olsztyna wycofuje swoją nominację z plebiscytu Gazety Olsztyńskiej

Projekt oświetlenia został opracowany przez Pracownię Projektowo-Konsultingową Dróg i Mostów „Dromos” Sp. z o.o. z Olsztyna. Instalację wybudowało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budownictwa PRIB Sp. z o.o. w Olsztynie.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Prezydent Olsztyna wycofuje swoją nominację z plebiscytu Gazety Olsztyńskiej