1 C
Olsztyn
wtorek, 19 listopada, 2024
reklama

Europejskie certyfikaty dla szpitala UWM

OlsztynEuropejskie certyfikaty dla szpitala UWM

Etyka, profesjonalizm, rzetelność oraz efektywność zarządzania – za te zalety Uniwersytecki Szpital Kliniczny otrzymał dwie statuetki projektu„Rzetelni”.

Celem projektu „Rzetelni” jest kreowanie i umacnianie etycznych działań w czterech obszarach: przedsiębiorczości, samorządu, instytucji oraz w ochronie zdrowia.

– „Rzetelni w Ochronie Zdrowia” to projekt skierowany do placówek medycznych oraz firm działających w sektorze medycznym, które na każdym etapie działania kierują się etyką, profesjonalizmem, rzetelnością oraz efektywnością zarządzania – wyjaśnia prof. Wojciech Maksymowicz, dziekan Wydziału Nauk Medycznych. – Certyfikat otrzymują placówki medyczne oraz firmy działające w branży medycznej, które szczególnie pozytywnie dbając o relacje, wpływają na rozwój medycyny – dodaje.

Certyfikaty przyznawane są na 3 poziomach: regionalnym (dla każdego województwa), ogólnopolskim i europejskim. Europejski Certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia” otrzymały 2 szpitale – Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Olsztynie oraz Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Koszalinie.

Doceniona została również działalność Leszka Dudzińskiego, dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, który otrzymał certyfikat „Rzetelny Menedżer”. Certyfikat ten jest wyrazem uznania za systematyczne i długotrwałe budowanie wiarygodności, a także potwierdzeniem odpowiednich zasobów kompetencyjnych przez osobę kierującą jednostką.

– Nagrody te są uznaniem dla całokształtu pracy szpitala, w którym łączy się działalność dydaktyczna, naukowa i lecznicza. Codziennie na terenie szpitala znajduje się ok. 300 studentów, którzy odbywają tu większość zajęć – podkreśla dyrektor. – Obecnie hospitalizujemy 3 tys. pacjentów. Planujemy do końca roku podwoić tę liczbę. Ponadto w nowoczesnych salach operacyjnych wykonaliśmy już ponad 3 tys. zabiegów. Naszym kolejnym celem jest osiągnięcie wyższego poziomu w informatyzacji szpitala. Obecnie zakończyliśmy 1 etap – dodaje.

Prof. Wojciech Maksymowicz, dziekan WNM poinformował, że wzrasta zainteresowanie studentów zagranicznych studiowaniem na Wydziale Nauk Medycznych UWM. W tym roku studia chcą podjąć obywatele krajów skandynawskich, m.in. z Norwegii i Finlandii, a także z Niemiec.

rak

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane