-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Współpraca naukowców z przedsiębiorcami

OlsztynWspółpraca naukowców z przedsiębiorcami

Zarząd województwa zatwierdził listę wniosków, które otrzymają dofinansowanie w ramach działania „Transfer wiedzy”. Dotacje z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki otrzyma sześć projektów.

reklama

Celem projektów jest zainicjowanie i zacieśnianie współpracy między środowiskami naukowymi i przedsiębiorcami. Miejscem spotkań przedstawicieli obu sfer będzie m.in. Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny.

Działania wspierane przez samorząd województwa mają na celu rozwój regionalnych kadr gospodarki poprzez staże, szkolenia i wymiany pracowników sfery B+R (badania i rozwój) oraz małych i średnich przedsiębiorstw. W dwa z wyróżnionych projektów zaangażowany jest Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny. W ramach jednego z nich sześciu lokatorów Parku otrzyma profesjonalną pomoc przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań w postaci specjalistycznych szkoleń i doradztwa prowadzonego przez pracowników naukowych. Druga dofinansowana inicjatywa zakłada zorganizowanie staży dla trzydziestu naukowców z polskich uczelni w mikro i małych przedsiębiorstwach z województwa warmińsko-mazurskiego. W projekcie uczestniczyć będą firmy działające w branżach ICT/multimedia, geodezja i kartografia, biotechnologia. Co najmniej dziesięć miejsc zarezerwowano dla lokatorów Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

reklama

To była już czwarta runda konkursu, którego budżet wynosił około 17 mln zł. Po trzech naborach do podziału zostało około 5,5 mln zł. Wyłoniono sześć zwycięskich projektów, których wartość szacuje się wstępnie na 4 mln zł.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia