7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Napił się, wsiadł za kółko i spowodował kolizję

OlsztynNapił się, wsiadł za kółko i spowodował kolizję

Dwa lata pozbawienia wolności może grozić 31-letniemu Rafałowi S. Mężczyzna spowodował kolizję drogową z dwoma pojazdami. W trakcie kontroli okazało się, że sprawca znajduje się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo mieszkaniec Olsztyna nie posiadał prawa jazdy oraz polisy OC.

reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj (środa) o godz. 19:30 na ulicy Sikorskiego. Jak ustali policjanci olsztyńskiej drogówki, kierujący fiatem nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego najechał na tył volkswagena, który z kolei uderzył w poprzedzającego go forda.

Policjanci zbadali trzeźwość wszystkich uczestników kolizji. Okazało się, że sprawca zdarzenia 31-letni Rafał S. miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kontrola wykazała także, że sprawca nie posiada prawa jazdy, które już dawno stracił za przewinienia w ruchu drogowym. Dodatkowo auto nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia OC. Nietrzeźwy kierowca powiedział policjantom, że godzinę wcześniej wypił 0,2 litra wódki.

Zderzenie trzech aut na al. Sikorskiego pod KFC
reklama

Teraz 31-letek będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę bez uprawnień. Mężczyzna był już w przeszłości notowany w policyjnych kartotekach.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Niebezpieczny weekend na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego
Jaguarem koło KFC "wskoczył" do rowu. Kierowca i pasażer zniknęli