fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Napił się, wsiadł za kółko i spowodował kolizję

reklama

Dwa lata pozbawienia wolności może grozić 31-letniemu Rafałowi S. Mężczyzna spowodował kolizję drogową z dwoma pojazdami. W trakcie kontroli okazało się, że sprawca znajduje się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo mieszkaniec Olsztyna nie posiadał prawa jazdy oraz polisy OC.

Do zdarzenia doszło wczoraj (środa) o godz. 19:30 na ulicy Sikorskiego. Jak ustali policjanci olsztyńskiej drogówki, kierujący fiatem nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego najechał na tył volkswagena, który z kolei uderzył w poprzedzającego go forda.

Policjanci zbadali trzeźwość wszystkich uczestników kolizji. Okazało się, że sprawca zdarzenia 31-letni Rafał S. miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kontrola wykazała także, że sprawca nie posiada prawa jazdy, które już dawno stracił za przewinienia w ruchu drogowym. Dodatkowo auto nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia OC. Nietrzeźwy kierowca powiedział policjantom, że godzinę wcześniej wypił 0,2 litra wódki.

Czytaj też:  Kolejne przypadki ASF u dzików na Warmii i Mazurach
reklama

Teraz 31-letek będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę bez uprawnień. Mężczyzna był już w przeszłości notowany w policyjnych kartotekach.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama