28 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W SP 33 zainstalowano specjalny system. Wejście do szkoły tylko na kartę [GALERIA]

GalerieW SP 33 zainstalowano specjalny system. Wejście do szkoły tylko na kartę...

W Szkole Podstawowej nr 33 im. Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz dzieci UNICEF  uruchomiono specjalny system zabezpieczeń, który będzie chronił przed wejściem do szkoły osoby nieuprawnione.

reklama

O pomoc w realizacji takiego zabezpieczenia zwróciła się w ubiegłym roku do wojewody dyrekcja szkoły. Szkoła ta ma specyficzne położenie, tuż przy lesie. Uczęszczają do niej najmłodsze dzieci z klas 1-3.

– To jedna z dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa, którą wdrażamy i do której chcemy zachęcić inne placówki. Musimy jednak pamiętać , że ta szkoła to dopiero początek, bo w naszym województwie jest dużo szkół, które takiego systemu nie posiadają. Chciałbym gorąco zachęcić samorządy i organy założycielskie placówek edukacyjnych, aby skorzystały z tej dobrej praktyki i znalazły w swoich budżetach środki na wdrożenie systemu w szkołach – mówi Marian Podziewski, wojewoda.

reklama
Jednostki OSP w Klebarku Wielkim i Barczewie z nowymi wozami

System zabezpieczenia technicznego szkoły składa się z dwóch niezależnych systemów dozoru dzieci i osób wchodzących do szkoły:

– system zbudowany jest na bazie monitoringu wizyjnego wewnętrznego i zewnętrznego – cztery kamery (trzy zewnętrzne i jedna wewnętrzna),

reklama

– uczniowie i rodzice będą posiadali specjalne karty dostępu.

Oba systemy połączone są z rejestratorem w systemie technologii cyfrowej pozwalającym na odczyt i weryfikację obrazu w każdym dopuszczonym przez administratora miejscu w sieci internetowej szkoły. Koszt budowy systemu to ok. 14 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu wojewody. System zainstalowali pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.W SP 33 zainstalowano specjalny system. Wejście do szkoły tylko na kartę [GALERIA] polityka Galerie, Wiadomości

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Czy Olsztyn to dobre miejsce do inwestowania?
Rada Miasta Olsztyna jednak popiera wschodni przebieg północnej obwodnicy – szkoda, że tak późno… [OPINIA]