7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Archidiecezja Warmińska może kupić zabytkowy kościół z 99 proc. bonifikatą

OlsztynArchidiecezja Warmińska może kupić zabytkowy kościół z 99 proc. bonifikatą

Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski wyraził zgodę na sprzedaż z 99% bonifikatą nieruchomości, na której znajduje się katolicki kościół garnizonowy w Olsztynie.

reklama
Archidiecezja Warmińska zapłaci za kościół jedynie jeden procent jego wartości.

Zarządzenie, które wydał w tej sprawie wojewoda pozwala prezydentowi Olsztyna na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości, która dotychczas była własnością Skarbu Państwa.

– Rozpoczyna się nowy etap w istnieniu tego kościoła. Teraz będzie to parafia diecezjalna, nad którą opiekę po zakupie przejmie Kuria. Mam nadzieję, że moja zgoda na sprzedaż nieruchomości z 99-procentową bonifikatą skróci wszelkie procedury związane z przekształceniami formalnymi parafii, a kościół będzie tak jak dotychczas służył wiernym – mówi Marian Podziewski.

reklama

Przypomnijmy, że kościół garnizonowy przy ulicy Kromera w Olsztynie powstał dokładnie sto lat temu i był przeznaczony dla żołnierzy wyznania ewangelickiego. Po II wojnie światowej świątynia stała się katolickim kościołem garnizonowym. Miasto, jako obecny zarządca, dostanie 25 proc. kwoty ze sprzedaży kościoła.

Czytaj także: Ratusz przejął kościół i będzie chciał go sprzedać

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia