24 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Marszałek przekaże 100 tysięcy na pomoc Ukrainie

OlsztynMarszałek przekaże 100 tysięcy na pomoc Ukrainie

100 tys. zł przeznaczył zarząd województwa warmińsko-mazurskiego na zakup artykułów medycznych na potrzeby pomocy poszkodowanym w manifestacjach demokratycznych na Ukrainie.
To nie pierwsza pomoc samorządu dla Ukrainy
 
Dziś w sprawie pomocy materialnej mieszkańcom Ukrainy zebrał się zarząd województwa.

– Jesteśmy w kontakcie z polskim konsulem na Ukrainie Rafałem Wolskim – mówi wicemarszałek Jarosław Słoma. – Konsul na naszą prośbę sprawdza, z kim najlepiej się kontaktować w sprawie konkretnych zakupów, czy z ukraińskim ministerstwem zdrowia, czy ze specjalnym ośrodkiem koordynacyjnym przy ministerstwie spraw zagranicznych. Zależy nam, żeby dobrze rozpoznać potrzeby i kupić rzeczy, które są niezbędne.

reklama

Zabezpieczona kwota jest przeznaczona na zakup lekarstw, materiałów opatrunkowych i wyposażenia apteczek uczestnikom demokratycznych manifestacji na Ukrainie w związku z napiętą sytuacją polityczną w sąsiadującym z Polską państwie.

– To kolejne działanie samorządu województwa wspierające społeczność Ukrainy – mówi marszałek Jacek Protas. – Wielokrotnie w przeszłości wspieraliśmy także tamtejszych Polaków, na przykład poprzez zakup komputerów, podręczników, artykułów szkolnych, a także przekazaliśmy dużą partię szczepionek przeciw grypie dla mieszkańców współpracującego z nami obwodu rowieńskiego.

 

Hania i inne dzieci potrzebują wsparcia
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Marcin Kulasek: Uczcimy 4 czerwca! [OPINIE]
Tydzień charytatywny w gminie Stawiguda: bal, festyn i piknik