6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Marszałek przekaże 100 tysięcy na pomoc Ukrainie

OlsztynMarszałek przekaże 100 tysięcy na pomoc Ukrainie

100 tys. zł przeznaczył zarząd województwa warmińsko-mazurskiego na zakup artykułów medycznych na potrzeby pomocy poszkodowanym w manifestacjach demokratycznych na Ukrainie.
To nie pierwsza pomoc samorządu dla Ukrainy
 
Dziś w sprawie pomocy materialnej mieszkańcom Ukrainy zebrał się zarząd województwa.

– Jesteśmy w kontakcie z polskim konsulem na Ukrainie Rafałem Wolskim – mówi wicemarszałek Jarosław Słoma. – Konsul na naszą prośbę sprawdza, z kim najlepiej się kontaktować w sprawie konkretnych zakupów, czy z ukraińskim ministerstwem zdrowia, czy ze specjalnym ośrodkiem koordynacyjnym przy ministerstwie spraw zagranicznych. Zależy nam, żeby dobrze rozpoznać potrzeby i kupić rzeczy, które są niezbędne.

reklama

Zabezpieczona kwota jest przeznaczona na zakup lekarstw, materiałów opatrunkowych i wyposażenia apteczek uczestnikom demokratycznych manifestacji na Ukrainie w związku z napiętą sytuacją polityczną w sąsiadującym z Polską państwie.

– To kolejne działanie samorządu województwa wspierające społeczność Ukrainy – mówi marszałek Jacek Protas. – Wielokrotnie w przeszłości wspieraliśmy także tamtejszych Polaków, na przykład poprzez zakup komputerów, podręczników, artykułów szkolnych, a także przekazaliśmy dużą partię szczepionek przeciw grypie dla mieszkańców współpracującego z nami obwodu rowieńskiego.

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia