fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Przedstawiciele kościołów i wyznań na spotkaniu u marszałka

reklama

W urzędzie marszałkowskim odbyło się coroczne spotkanie marszałka województwa z przedstawicielami Kościołów i wyznań z regionu.

IMG_8728
Województwo warmińsko-mazurskie to region różnorodny narodowościowo, kulturowo, ale także wyznaniowo.

Warmia i Mazury to województwo wielokulturowe i wielowyznaniowe, co potwierdza liczba Kościołów i wspólnot mniejszościowych. Rozmowy marszałka województwa z przedstawicielami wspólnot wyznaniowych dotyczyły najważniejszych planów samorządu województwa w bieżącym roku. W spotkaniu wzięło udział czternastu duchownych.

– Województwo warmińsko-mazurskie to region różnorodny narodowościowo, kulturowo, ale także wyznaniowo i tę różnorodność nauczyliśmy się traktować jako wartość – mówi marszałek Jacek Protas. – Wystarczy porównać się z innymi regionami w Polsce czy Europie, żeby się o tym przekonać.

reklama

Goście spotkania ekumenicznego przekazali sobie nawzajem życzenia noworoczne, marszałek i przewodniczący sejmiku Julian Osiecki podsumowali miniony rok i opowiedzieli o planach rozwojowych województwa w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Przedstawiciele kościołów byli ciekawi inwestycji, które w najbliższym okresie będą oddawane do użytku, pytali o inteligentne specjalizacje, a także o ich wpływ na regionalny rynek pracy.

Czytaj też:  Prezes SM „Jaroty” atakuje przedstawicielkę protestujących. Marzena Olchowy odniosła się do zarzutów
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama