-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Teraz już wszędzie będą czerwone przejazdy rowerowe

OlsztynTeraz już wszędzie będą czerwone przejazdy rowerowe

Testowane rozwiązanie w okolicach plaży miejskiej i jeziora Ukiel będzie teraz standardem na naszych drogach.

reklama

czerwony-przejazd-large

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała wniosek Mirosława Arczaka, oficera rowerowego, aby nowe lub remontowane przejazdy rowerowe były oznakowane na czerwono.

reklama

– Czerwone przejazdy to tylko jedno z kilku rozwiązań, które już jakiś czas temu było pozytywnie opiniowane przez Komisję – mówi Mirosław Arczak. – Nadszedł czas gruntownego odświeżenia olsztyńskich „Standardów technicznych infrastruktury rowerowej dla sieci dróg rowerowych Miasta Olsztyna„. Jest to zbiór podstawowych zasad, opartych na przepisach krajowych, opisujących reguły planowania, wykonawstwa i utrzymania wszystkich elementów służących poprawie warunków jazdy na rowerze w naszym mieście.

Aktualna wersja „Standardów…” powstała na początku 2009 r. Od tamtej pory zmieniło się kilka istotnych przepisów. W Olsztynie wykonano sporo „rowerowych” inwestycji, a na mapie całego kraju pojawiło się wiele przykładów dobrych praktyk, które warto przenieść na olsztyński grunt. Dlatego też w czwartek, godz. 17.30 odbędzie się w ratuszu spotkanie mające na celu zebranie propozycji i uwag do nowego dokumentu. Możliwe jest przesyłanie propozycji i uwag drogą e-mailową (arczak.miroslaw@olsztyn.eu). Ostateczny termin to 26 stycznia 2014 r.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia