1 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Powiat sprzedał malowniczy półwysep Lalka!

WiadomościPowiat sprzedał malowniczy półwysep Lalka!

Ponad 6,4 mln złotych wyłożył mieszkaniec województwa mazowieckiego i kupił bajkowy półwysep Lalka z dawnym ośrodkiem rządowym Kormoran nad jeziorem Łańskim.

lalka
W Starostwie radość, że wreszcie udało się sprzedać półwysep.
reklama

To było już piąte podejście Powiatu Olsztyńskiego do sprzedaży półwyspu Lalka o powierzchni 15,87 ha położonego nad Jeziorem Łańskim. Trzy wcześniejsze przetargi zakończyły się fiaskiem, podobnie było z rokowaniami.

Powiat Olsztyński przejął bajkowo położoną nieruchomość w połowie 2012 roku. Wcześniej półwysep z ośrodkiem wypoczynkowym „Kormoran” pozostawał w zarządzie kancelarii premiera. Ministerstwo Skarbu od 2010 r. wystawiało obiekt w przetargach. Po kilku nieudanych próbach sprzedaży tzw. trwały zarząd nad ośrodkiem został wygaszony. Wojewoda warmińsko-mazurski w imieniu Skarbu Państwa przekazał nieruchomość w formie darowizny powiatowi.

reklama

Ośrodek „Kormoran” na półwyspie Lalka był częścią słynnego w PRL-u „imperium łańskiego”, w którym wypoczywali ówcześni dygnitarze. W łańskich lasach polowali m.in. Bolesław Bierut, Nikita Chruszczow, czy Leonid Breżniew. Olsztyńskie starostwo sprzedało wcześniej dwa inne ośrodki rządowe – „Cyrankę” za 5 mln zł oraz „Kormorana” w Mierkach za 12,2 mln zł. Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone m.in. na remonty dróg oraz wkład własny powiatu do licznych inwestycji unijnych.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne