fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Powiat sprzedał malowniczy półwysep Lalka!

OlsztynPowiat sprzedał malowniczy półwysep Lalka!

Ponad 6,4 mln złotych wyłożył mieszkaniec województwa mazowieckiego i kupił bajkowy półwysep Lalka z dawnym ośrodkiem rządowym Kormoran nad jeziorem Łańskim.

reklama
lalka
W Starostwie radość, że wreszcie udało się sprzedać półwysep.

To było już piąte podejście Powiatu Olsztyńskiego do sprzedaży półwyspu Lalka o powierzchni 15,87 ha położonego nad Jeziorem Łańskim. Trzy wcześniejsze przetargi zakończyły się fiaskiem, podobnie było z rokowaniami.

Powiat Olsztyński przejął bajkowo położoną nieruchomość w połowie 2012 roku. Wcześniej półwysep z ośrodkiem wypoczynkowym „Kormoran” pozostawał w zarządzie kancelarii premiera. Ministerstwo Skarbu od 2010 r. wystawiało obiekt w przetargach. Po kilku nieudanych próbach sprzedaży tzw. trwały zarząd nad ośrodkiem został wygaszony. Wojewoda warmińsko-mazurski w imieniu Skarbu Państwa przekazał nieruchomość w formie darowizny powiatowi.

reklama

Ośrodek „Kormoran” na półwyspie Lalka był częścią słynnego w PRL-u „imperium łańskiego”, w którym wypoczywali ówcześni dygnitarze. W łańskich lasach polowali m.in. Bolesław Bierut, Nikita Chruszczow, czy Leonid Breżniew. Olsztyńskie starostwo sprzedało wcześniej dwa inne ośrodki rządowe – „Cyrankę” za 5 mln zł oraz „Kormorana” w Mierkach za 12,2 mln zł. Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone m.in. na remonty dróg oraz wkład własny powiatu do licznych inwestycji unijnych.

Zaproszenie na XLVIII Sesję Rady Powiatu w Olsztynie – omówienie budżetu i programów lokalnych

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Zaproszenie na XLVIII Sesję Rady Powiatu w Olsztynie – omówienie budżetu i programów lokalnych
Wielkie centrum kultury pod Olsztynem coraz bliżej!