5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyński Budżet Obywatelski nominowany do prestiżowej nagrody

OlsztynOlsztyński Budżet Obywatelski nominowany do prestiżowej nagrody

Fundacja Batorego, prowadząca akcję Masz Głos Masz Wybór, ogłosiła nominacje do nagrody Supersamorząd, przyznawanej od 2011 r, pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego. W tym roku otrzymało ją Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Obywatelskiej Zatorze i Związek Stowarzyszeń “Razem w Olsztynie” wspólnie z administracją samorządową miasta Olsztyna. Nominacja jest ukoronowaniem działań związanych z pierwszą edycją Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

reklama

Głównym przesłaniem prowadzonej od 2002 r. akcji jest wspieranie skutecznej współpracy administracji samorządowej z mieszkańcami. Nagroda Supersamorząd, docenia tych, którzy w ramach akcji współpracowali najefektywniej i osiągnęli najlepsze rezultaty. Doceniane są nie tylko organizacje społeczne, ale również administracja samorządowa. Bo przecież samorząd to nie tylko urzędnicy, władza uchwałodawcza i wykonawcza. Samorządem są wszyscy mieszkańcy.
– Cieszę się, że nasze wspólne działanie zostało zauważone –  mówi Jarosław Skórski ze SWAO Zatorze. – Mam świadomość, że nie wszystko poszło nam tak, jakbyśmy oczekiwali. Mieliśmy bardzo mało czasu. Kolana bolą nas od upadków i potknięć. Jednak ilość projektów i oddanych głosów świadczy moim zdaniem o tym, że było to potrzebne miastu oraz jego mieszkańcom działanie. Mam nadzieję że nominacja zmotywuje nas do jeszcze cięższej i bardziej efektywnej pracy. Jesteśmy w tej chwili na etapie ewaluacji zeszłorocznych działań i przygotowywania założeń do kolejnej edycji. Daje się odczuć lekkie zmęczenie materiału. Wydaje mi się, że niektórzy z nas potrzebowali takiego zastrzyku energii.

Laureaci zostaną wybrani przez jury w składzie: Ewa Barlik (dyrektorka Biura Stowarzyszenia Gazet Lokalnych), Nathalie Bolgert (członek Zarządu Fundacji im. Stefana Batorego), prof. Jerzy Stępień (były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego), Przemysław Radwan (dyrektor Stowarzyszenia Szkoła Liderów). Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 28 lutego 2014 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia