fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Bankomat i płatność kartą w Aquasferze?

reklama

Internauci sygnalizują swoje niezadowolenie, że w Aquasferze nie mogą płacić kartą za usługi i żądają bankomatu.

aquasfera
Być może płatność kartą zostanie wprowadzona na przełomie I i II kwartału tego roku.

– Bywa tak, że widzimy, że ludzie wychodzą z basenu i próbują zapłacić kartą za skorzystanie z pływalni. Dowiadują się, że nie jest to możliwe i zaczynają się problemy. Zostawianie dowodu osobistego, czy poszukiwanie bankomatu, którego nie ma – mówi jedna z osób związana z Aquasferą. – Nie ma tygodnia, żeby nie doszło do kilku-kilkunastu takich przypadków.

W marcu Wodnemu Centrum Rekreacyjno-Sportowemu Aquasfera stuknie dwa lata funkcjonowania. Jednak przez ten okres Aquasfera nie dorobiła się bankomatu ani płatności kartą (kartą można płacić w siłowni, ale ona dzierżawi pomieszczenia w Aquasferze). Wydawałoby się, że w obecnych czasach płatność elektroniczna lub bankomat pod taką instytucją to standard. Jednak nie. Mirosław Jabłoński, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji, tłumaczy, że OSiR próbował zorganizować bankomat.

reklama

– Wysłaliśmy takie zapytanie do banków, ale żaden nie wyraził zainteresowania – informuje Mirosław Jabłoński. – Nie otrzymaliśmy uzasadnienia, ale mogę się domyślać, że chodzi tutaj o koszt utrzymania bankomatu i ewentualną opłacalność.

Czytaj też:  MFiPR: program dla Polski Wschodniej 2021-2027 trafi wkrótce na rząd

Aneta Szapaderska, rzeczniczka Urzędu Miasta: – Na razie szans na umieszczenie bankomatu w Aquasferze nie ma, ponieważ firmy wskazują na duże nasycenie okolicy w punkty bankomatowe. Jednak czynimy starania by zainteresować firmy zmianą lokalizacji bankomatu.

Podobna sytuacja ma się z kartą płatniczą. Niby nic nie stałoby na przeszkodzie, aby ogłosić przetarg na obsługę terminalami płatniczymi kas Aquasfery, ale wg wstępnych wyliczeń miasto oddałoby pośrednikowi, który instalowałby terminalne około 60 tys. złotych rocznie. Być może jednak tak się stanie.

– Jeśli chodzi o płatność kartą, to taka możliwość powinna być przełomie I i II kwartału – dodaje Aneta Szpaderska.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama