18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Sześć milionów dla organizacji pozarządowych

OlsztynSześć milionów dla organizacji pozarządowych

W tym roku samorząd województwa planuje przeznaczyć blisko sześć milionów złotych na zadania realizowane przez sektor pozarządowy.

reklama
Co roku samorząd województwa bardzo wcześnie ogłasza konkursy dla organizacji pozarządowych

– W całym regionie organizacje pozarządowe skupiają tysiące aktywnych i odpowiedzialnych osób, dlatego chcemy wykorzystać ten kapitał i corocznie z budżetu województwa wydzielamy środki na wsparcie ciekawych projektów  – mówi marszałek województwa Jacek Protas. – Mimo bardzo napiętego i bardzo proinwestycyjnego budżetu w tym roku udało się wygospodarować więcej pieniędzy na zadania realizowane naszych społecznych partnerów.

Swoje pomysły przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą zgłaszać w formie ofert jeszcze do 7 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Tego dnia zakończy się nabór do konkursów m.in. z zakresu rozwoju kultury fizycznej, promocji zdrowia publicznego, integracji europejskiej i współpracy między społeczeństwami, kultury i ochrony dziedzictwa, rozwoju turystyki, pomocy społecznej, profilaktyki w zakresie uzależnień i przeciwdziałania przemocy a także upowszechniania praw konsumenta, integracji środowisk kombatanckich i rozwoju sektora NGO.

reklama

W 2014 roku organizacje pozarządowe będą realizować zadania w 13 priorytetach wymienionych w programie współpracy. W siedmiu zwiększyła się pula środków w porównaniu do poprzedniego roku. Dotyczy to m.in. kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, edukacji i promocji zdrowia publicznego, rozwoju kultury fizycznej, a także przeciwdziałaniu ważnym problemom społecznym: alkoholizmowi, narkomani  i przemocy w rodzinie. W pozostałych obszarach nakłady pozostały na takim samym poziomie. W konkursach największe szanse będą miały projekty wyróżniające się współpracą kilku partnerów, angażowaniem w swoje działania wolontariuszy a także innowacyjnym podejściem do rozwiązywania problemów.

Co roku samorząd województwa bardzo wcześnie ogłasza konkursy dla organizacji pozarządowych. Dzięki temu społecznicy mają szansę zdobyć dodatkowe środki w konkursach organizowanych przez samorządy powiatów, gmin i miast.

Więcej czasu będą miały organizacje pozarządowe z terenów wiejskich. Konkurs na aktywizację społeczności lokalnych zakończy się 28 lutego br.

reklama

Szczegóły TUTAJ

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane