fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Sześć milionów dla organizacji pozarządowych

reklama

W tym roku samorząd województwa planuje przeznaczyć blisko sześć milionów złotych na zadania realizowane przez sektor pozarządowy.

Co roku samorząd województwa bardzo wcześnie ogłasza konkursy dla organizacji pozarządowych
Co roku samorząd województwa bardzo wcześnie ogłasza konkursy dla organizacji pozarządowych

– W całym regionie organizacje pozarządowe skupiają tysiące aktywnych i odpowiedzialnych osób, dlatego chcemy wykorzystać ten kapitał i corocznie z budżetu województwa wydzielamy środki na wsparcie ciekawych projektów  – mówi marszałek województwa Jacek Protas. – Mimo bardzo napiętego i bardzo proinwestycyjnego budżetu w tym roku udało się wygospodarować więcej pieniędzy na zadania realizowane naszych społecznych partnerów.

Swoje pomysły przedstawiciele organizacji pozarządowych mogą zgłaszać w formie ofert jeszcze do 7 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Tego dnia zakończy się nabór do konkursów m.in. z zakresu rozwoju kultury fizycznej, promocji zdrowia publicznego, integracji europejskiej i współpracy między społeczeństwami, kultury i ochrony dziedzictwa, rozwoju turystyki, pomocy społecznej, profilaktyki w zakresie uzależnień i przeciwdziałania przemocy a także upowszechniania praw konsumenta, integracji środowisk kombatanckich i rozwoju sektora NGO.

reklama

W 2014 roku organizacje pozarządowe będą realizować zadania w 13 priorytetach wymienionych w programie współpracy. W siedmiu zwiększyła się pula środków w porównaniu do poprzedniego roku. Dotyczy to m.in. kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, edukacji i promocji zdrowia publicznego, rozwoju kultury fizycznej, a także przeciwdziałaniu ważnym problemom społecznym: alkoholizmowi, narkomani  i przemocy w rodzinie. W pozostałych obszarach nakłady pozostały na takim samym poziomie. W konkursach największe szanse będą miały projekty wyróżniające się współpracą kilku partnerów, angażowaniem w swoje działania wolontariuszy a także innowacyjnym podejściem do rozwiązywania problemów.

Czytaj też:  Na Białorusi wkrótce pojawi się rosyjska broń jądrowa

Co roku samorząd województwa bardzo wcześnie ogłasza konkursy dla organizacji pozarządowych. Dzięki temu społecznicy mają szansę zdobyć dodatkowe środki w konkursach organizowanych przez samorządy powiatów, gmin i miast.

Więcej czasu będą miały organizacje pozarządowe z terenów wiejskich. Konkurs na aktywizację społeczności lokalnych zakończy się 28 lutego br.

Szczegóły TUTAJ

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama