fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Wyłudzili pieniądze z NFZ. Nie unikną kary

reklama

Trzyletnie śledztwo zakończone postawieniem zarzutów dziewięciu osobom. Szef grupy nie przyznaje się do winy. 

nfz
Przestępcy naciągneli NFZ na 50 tysięcy

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie wspólnie z Prokuraturą Okręgową zakończyli śledztwo w sprawie wyłudzenia 50 tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Zdrowie. Akt oskarżenia został przygotowany przeciwko właścicielowi salonu ortopedycznego i jego ośmiu pracownikom. Śledztwo trwało prawie trzy lata. W tym czasie funkcjonariusze zweryfikowali ponad 2400 zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne, najczęściej ortopedyczne. Po przesłuchaniach blisko 700 osób z całego województwa, w ponad 400 przypadkach  śledczy wskazali na nieprawidłowości.

Proceder polegał na podrabianiu podpisów na zlecenia zaopatrzenia w wyroby medyczne, dokumentowaniu nieistniejących wizyt lekarskich, dzięki czemu wyłudzili z NFZ około 50 tysięcy złotych.

reklama

Ośmiu podejrzanych przyznało się do winy i poddała się dobrowolnie karze. Właściciel odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu za to nawet osiem lat więzienia.

Czytaj też:  Kobieta nożem zaatakowała nową partnerkę byłego konkubenta

Ustalono również, że reszta oskarżonych otrzyma kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 2 lat z warunkowym zawieszeniem na okres próby od 2 do 5 lat, kar grzywny i obowiązku naprawienia wyrządzonej szkody.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama