15 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Starosta zwalnia dyrektora promocji

WiadomościStarosta zwalnia dyrektora promocji

Starosta Mirosław Pampuch zwolnił Mariusza Kwasa, dyrektora Wydziału Informacji, Promocji i Rozwoju w Starostwie Olsztyńskim.

Dyrektor odwołał się do Sądu Pracy
reklama

31 grudnia dowiedzieliśmy się, że prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz nie przedłuży kontraktu szefowi ratuszowej promocji Markowi Ciesielskiemu. Jak się okazało zmiany zaszły także w powiatowej komórce promocyjnej. Swoje stanowisko po pięciu latach pracy stracił Mariusz Kwas. W teorii dyrektorem jest nadal do końca marca do końca okresu wypowiedzenia.

– Ocena pracy dyrektora nie wypadła pozytywnie – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – Miało na to wpływ kilka czynników, m.in. brak współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi i realizacja niektórych zadań na ostatnią chwilę.

reklama

Sam były dyrektor niechętnie wypowiada się na temat swojego zwolnienia. – Mam wrażenie, że decyzja o moim zwolnieniu zapadła z poza merytorycznych względów – komentuje Mariusz Kwas.

Marcin Kulasek: Polityk czy lobbysta? [OPINIA]

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się także, że Mariusz Kwas nie zgadza się z uzasadnieniem swojego zwolnienia i odwołał się do Sądu Pracy.

reklama

Zmiany dotkną też samą komórkę promocyjną, która zmieni swoją nazwę z wydziału na biuro ds. koordynacji promocji, na czele którego stanie kierownik, a nie dyrektor. Konkurs na to stanowisko ma zostać rozpisany w styczniu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Marcin Kulasek: Jeden krok za daleko [OPINIA]
Marcin Kulasek: Jeden krok za daleko [OPINIA]