fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Radny miasta Jarosław Sz. noc spędził na policyjnym dołku [GALERIA]

OlsztynRadny miasta Jarosław Sz. noc spędził na policyjnym dołku

Jarosław Sz., radny miasta Olsztyna, został w nocy zatrzymany wraz z synem podczas pijackiej awantury z taksówkarzem na ul. Pieniężnego.

reklama
Prawdopodobnie radny znieważył funkcjonariuszy podczas interwencji.

Do zdarzenia doszło vis-a-vis byłego kina Polonia tuż po godz. 23. Radny, wraz z trzema innymi osobami, wdał się w awanturę publiczną z taksówkarzem, który nie chciał wykonać kursu, bo jeden z mężczyzn był pijany. Na miejsce przyjechał m.in. mieszany patrol policji i straży miejskiej.

– Spośród czterech osób uczestniczących w zdarzeniu dwie zatrzymaliśmy do wyjaśnienia i noc spędziły w areszcie – mówi Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. – Policjanci na miejscu zdarzenia wyczuli od tych osób alkohol, więc została im pobrana krew do badań i czekamy aż wytrzeźwieją, aby ich przesłuchać. Na pewno sprawa trafi do prokuratury.

reklama
Zakończyła się 64. sesja Rady Miasta Olsztyna

Więcej rzecznik nie chciał powiedzieć na tym etapie postępowania. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że radny wygrażał funkcjonariuszom i dlatego sprawa trafi do prokuratury. Prokurator podejmie decyzję o ewentualnym dalszym zatrzymaniu i o tym, jakie zarzuty mogą mieć postawieni obaj mężczyźni. Za zakłócanie porządku publicznego grozi kara aresztu, ograniczenia wolności do roku lub grzywny. Ale do tego może zostać “dołożone” znieważenie funkcjonariuszy na służbie. Kara jest podobna, jak w przypadku zakłócania porządku publicznego.

Do sprawy wrócimy.

reklama

Jarosław Sz. (ur. 1965) Energetyk, politolog, działacz społeczny. Przewodniczący Związków Zawodowych Energa Operator S.A. Oddział w Olsztynie. Sekretarz Rady Wojewódzkiej OPZZ województwa warmińsko-mazurskiego. Jest radnym miasta od 30 listopada 2010 roku. Zasiada w ławach klubu Demokratyczny Olsztyn, którego przewodniczącym jest Jerzy Małkowski. Radny jest członkiem komisji: Rewizyjnej, Sportu i Rekreacji oraz Kultury, Promocji i Turystyki. W wyborach do rady miasta zdobył 83 głosy.

Radny miasta Jarosław Sz. noc spędził na policyjnym dołku [GALERIA] rada miasta Olsztyn, Wiadomości

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Zakończyła się 64. sesja Rady Miasta Olsztyna
Zakończyła się 64. sesja Rady Miasta Olsztyna
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji