15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Radny miasta Jarosław Sz. noc spędził na policyjnym dołku [GALERIA]

OlsztynRadny miasta Jarosław Sz. noc spędził na policyjnym dołku

Jarosław Sz., radny miasta Olsztyna, został w nocy zatrzymany wraz z synem podczas pijackiej awantury z taksówkarzem na ul. Pieniężnego.

reklama
Prawdopodobnie radny znieważył funkcjonariuszy podczas interwencji.

Do zdarzenia doszło vis-a-vis byłego kina Polonia tuż po godz. 23. Radny, wraz z trzema innymi osobami, wdał się w awanturę publiczną z taksówkarzem, który nie chciał wykonać kursu, bo jeden z mężczyzn był pijany. Na miejsce przyjechał m.in. mieszany patrol policji i straży miejskiej.

– Spośród czterech osób uczestniczących w zdarzeniu dwie zatrzymaliśmy do wyjaśnienia i noc spędziły w areszcie – mówi Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. – Policjanci na miejscu zdarzenia wyczuli od tych osób alkohol, więc została im pobrana krew do badań i czekamy aż wytrzeźwieją, aby ich przesłuchać. Na pewno sprawa trafi do prokuratury.

reklama

Więcej rzecznik nie chciał powiedzieć na tym etapie postępowania. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że radny wygrażał funkcjonariuszom i dlatego sprawa trafi do prokuratury. Prokurator podejmie decyzję o ewentualnym dalszym zatrzymaniu i o tym, jakie zarzuty mogą mieć postawieni obaj mężczyźni. Za zakłócanie porządku publicznego grozi kara aresztu, ograniczenia wolności do roku lub grzywny. Ale do tego może zostać “dołożone” znieważenie funkcjonariuszy na służbie. Kara jest podobna, jak w przypadku zakłócania porządku publicznego.

Do sprawy wrócimy.

Jarosław Sz. (ur. 1965) Energetyk, politolog, działacz społeczny. Przewodniczący Związków Zawodowych Energa Operator S.A. Oddział w Olsztynie. Sekretarz Rady Wojewódzkiej OPZZ województwa warmińsko-mazurskiego. Jest radnym miasta od 30 listopada 2010 roku. Zasiada w ławach klubu Demokratyczny Olsztyn, którego przewodniczącym jest Jerzy Małkowski. Radny jest członkiem komisji: Rewizyjnej, Sportu i Rekreacji oraz Kultury, Promocji i Turystyki. W wyborach do rady miasta zdobył 83 głosy.

reklama

Radny miasta Jarosław Sz. noc spędził na policyjnym dołku [GALERIA] rada miasta Olsztyn, Wiadomości

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane