fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Szpital Dziecięcy z nowym rezonansem

reklama

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy uruchomił nowopowstałą pracownię rezonansu magnetycznego, utworzoną na mocy partnerstwa publiczno-prywatnego we współpracy z olsztyńską spółką Spectro.

Pracownia powstała kosztem 4 mln zł. Fot. Szpital.

– Do tej pory, z powodu braku takiej pracowni w naszym szpitalu, konieczne było transportowanie dzieci, nierzadko w stanie ciężkim, do innej placówki. Było to bardzo uciążliwe rozwiązanie zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu. Planowe badania były ograniczone do jednego dnia w tygodniu, co wydłużało proces diagnozowania i tym samym skutecznego leczenia – mówi Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Ponadto utrudniało organizację pracy, ponieważ wraz z pacjentem do sąsiedniej placówki musiał jechać zespól anestezjologiczny, który znieczulał pacjenta do zabiegu i transportował go z powrotem do szpitala. Te utrudnienia teraz w końcu znikną. Pełna, kompleksowa diagnostyka radiologiczna w Szpitalu Dziecięcym, bez konieczności transportu pacjenta, jest jednym z naszych priorytetów w zakresie jakości i bezpieczeństwa leczenia.

Czytaj też:  Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie zajścia w drogerii „Hebe”

Pracownia powstała kosztem 4 mln zł. Szpital Dziecięcy leczy rocznie ok. 25 tys. pacjentów, z których 20 proc. stanowią dzieci po urazach i wypadkach.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama