18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Szpital Dziecięcy z nowym rezonansem

OlsztynSzpital Dziecięcy z nowym rezonansem

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy uruchomił nowopowstałą pracownię rezonansu magnetycznego, utworzoną na mocy partnerstwa publiczno-prywatnego we współpracy z olsztyńską spółką Spectro.

reklama
Pracownia powstała kosztem 4 mln zł. Fot. Szpital.

– Do tej pory, z powodu braku takiej pracowni w naszym szpitalu, konieczne było transportowanie dzieci, nierzadko w stanie ciężkim, do innej placówki. Było to bardzo uciążliwe rozwiązanie zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu. Planowe badania były ograniczone do jednego dnia w tygodniu, co wydłużało proces diagnozowania i tym samym skutecznego leczenia – mówi Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Ponadto utrudniało organizację pracy, ponieważ wraz z pacjentem do sąsiedniej placówki musiał jechać zespól anestezjologiczny, który znieczulał pacjenta do zabiegu i transportował go z powrotem do szpitala. Te utrudnienia teraz w końcu znikną. Pełna, kompleksowa diagnostyka radiologiczna w Szpitalu Dziecięcym, bez konieczności transportu pacjenta, jest jednym z naszych priorytetów w zakresie jakości i bezpieczeństwa leczenia.

Pracownia powstała kosztem 4 mln zł. Szpital Dziecięcy leczy rocznie ok. 25 tys. pacjentów, z których 20 proc. stanowią dzieci po urazach i wypadkach.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane