19.4 C
Olsztyn
środa, 16 kwietnia, 2025
reklama

„Kopernik – mieszkaniec zamku olsztyńskiego” [GALERIA]

Galerie„Kopernik – mieszkaniec zamku olsztyńskiego”
Google News Obserwuj nas w Google

Powoli kończy się Rok Kopernikański. Jako podsumowanie otwarto wystawę na olsztyńskim Zamku, z którym związany był wybitny astronom. 

Wystawa łączy ze sobą historię i nowoczesność

W olsztyńskim Zamku zainaugurowała wystawa „Kopernik – mieszkaniec zamku olsztyńskiego”. Jest to projekt łączący historię z nowoczesnością. W salach zamkowych można za pomocą ekranów dotykowych poznać czasy, w których żył wybitny astronom. Mikołaj Kopernik przebywał w Olsztynie w latach 1516-1519 i 1520-1521. Autorem scenariusza wystawy jest Paweł Błażewicz.

– Podsumowujemy rok Kopernikański, otwierając wystawę. Myślimy też o okrągłej rocznicy, która będzie miała miejsce już za dziewięć lat i w Ośrodku Badań Naukowych powołaliśmy Pracownię Kopernikańską – powiedział marszałek Jacek Protas.

Wystawa została przygotowana dzięki pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zostaw opinię pod artykułem
reklama
Popularne wideo z regionu

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Google News Obserwuj nas w Google
Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane