15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Cielistość i poezja

OlsztynCielistość i poezja

To jest kolejna wspólna inicjatywa Marka Barańskiego i Magdaleny Rogowskiej-Otremby. „Cielistość ciała” można oglądać w olsztyńskiej BWA do 19 grudnia.

reklama
Multidyscyplinarny wernisaż w olsztyńskim BWA

12 grudnia w galerii sztuki BWA odbył się wernisaż dwóch wystaw: „True or False” Macieja Duchowskiego i Igora Przybylskiego oraz „Cielistość ciała” Magdaleny Rogowskiej-Otremby. Są to dwie galerie o odmiennej tematyce. Każda zaskakuje w inny sposób. Z jednej strony malarstwo niestandardowe, z drugie kobiece ciało ukazane przez Magdalenę Rogowską-Otrembę w sposób niecodzienny. Od szczegółu do ogółu; raz zbliżenie na kobiece sutki, raz ukazanie całej postaci. Sama fotografka o swoich pracach mówi:

– Ciało samo w sobie interesowało mnie od dawna. Dużo fotografuję nagich kobiet, tylko że zawsze są to fotografie które idą w kierunku upiększania. Tutaj postanowiłam pokazać jak tak naprawdę wyglądają kobiety i jakie jesteśmy. Także: jesteśmy takie i takie nas kochajcie. Ten pomysł chciałam pokazać, żebyśmy uświadomili sobie to wszystko. Pomysł współpracy z Markiem Barańskim i z artystami nie jest nowy, to jest już druga nasza taka wystawa.

– Jakie uczucia towarzyszyły pani przy tworzeniu tej wystawy?

– To było mieszane. Zastanawiałam się w którą stronę iść; czy iść w stronę pokazania zwykłego ciała, czy pójść trochę dalej w kierunku pornografii. I tu miałam dylemat, co pokazać, żeby to nie było brzydkie, tylko estetyczne.

reklama

Z kolei inicjator wystawy, Marek Barański, na pytanie czy wcześniejsze wyobrażenia wystawy odpowiadają rzeczywistości, twierdzi:

– Myślę, że tak. Pracowaliśmy nad tym właściwie cały rok. Czas nie szanuje tego co zrobione bez niego. Scenariusz był bardzo precyzyjnie opracowany. Nie zwiodłem się. Jestem zadowolony, a nawet mogę powiedzieć że jest lepiej niż sobie wyobrażałem.

Wernisaż i finisaż wystawy połączony był z prezentacją poezji Marka Barańskiego z gościnnym udziałem Marty Andrzejczyk i w oprawie muzycznej akordeonisty Pawła Radeckiego. To kolejne przedsięwzięcie artystyczne Barańskiego i Rogowskiej-Otremby z dziedziny poezji i fotografii.

Wystawa potrawa do 19 stycznia 2014 roku.

reklama

Ewelina Zdancewicz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane