fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Oszukiwała staruszków. Teraz pójdzie siedzieć

reklama
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Anna A. zawsze działała w taki sam sposób.

Anna A. (37 l.) jest kolejną osobą, która na terenie Olsztyna sprzedawała wzmacniacze słuchu a nie profesjonalne aparaty słuchowe. Jak ustaliła policja dopuściła się co najmniej dwóch oszustw.

Zatrzymana przez funkcjonariuszy z Wydziału Mienia Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Policjanci nie wykluczają, że sprawa może być  rozwojowa. Nie wiadomo czy podejrzana nie ma na sumieniu więcej podobnych „wybryków”.

Anna A. zawsze działała w taki sam sposób. Chodziła po domach i wyszukiwała starsze osoby. Następnie proponowała potencjalnym ofiarom aparaty słuchowe, które miały poprawić ich słuch. W mieszkaniu klientów podejrzana pokazywała oryginalny aparat słuchowy, a kiedy dochodziło do transakcji – wymieniała go na zapakowany wzmacniacz słuchowy. Takie urządzenie można zakupić na stronach internetowych za 30 złotych. Natomiast oszukane osoby straciły ponad 700 zł. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo oszustwa przewiduje karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też:  Dwa pościgi olsztyńskich policjantów za kurierami nielegalnych imigrantów
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama