fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

UWM znów sypnął groszem dla pracowników

OlsztynUWM znów sypnął groszem dla pracowników
Do 19 grudnia pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dostaną dodatkowe pieniądze.
Kilka dni temu każdy z pracowników UWM dostał po 805 zł brutto.

Dodatkowe pieniądze będą przysługiwać z tytułu tzw. wczasów turystycznych, czyli dofinansowania wypoczynku organizowanego we własnym zakresie. Wypłatę wczasów turystycznych, pochodzących z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych pracownicy już raz w tym roku dostali. Wypłata drugiej tury świadczeń to efekt ugody sądowej między UWM a zakładowymi związkami zawodowymi z 201o roku. Ma mocy tej ugody UWM uznał roszczenie – 19 mln zł – które w imieniu pracowników wniosły związki zawodowe. Spłata odbywa się w rocznych ratach po 1,3 mln zł (bez odsetek).

reklama
Przypomnijmy, że to nie jedyne dodatkowe pieniądze, jakie otrzymali pracownicy UWM w grudniu. Kilka dni temu każdy z pracowników UWM dostał po 805 zł brutto. To podwyżka płac, pochodząca z  z dotacji celowej  z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  Ministerstwo wiosną tego roku przekazało na ten cel uczelni około 20 mln złotych. Władze UWM w  porozumieniu ze związkami zawodowymi  ustaliły, że średni procentowy wzrost wynagrodzeń będzie wynosił 8,15 %. Ustalono także, że 75% tej sumy będzie podwyżką obligatoryjną, a  25% projakościową.

 

Czy to błąd? 1000 zł niedopłaty za wodę wzbudzają kontrowersje mieszkańców Olsztyna
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Kto zarobi na hali Urania? Ujawniono kwotę przelewów
Miliony złotych na wsparcie przedsiębiorców z Warmii i Mazur
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji