fbpx
-1 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

50 seniorów wystąpi w szkole muzycznej

reklama

Pięćdziesiąt osób powyżej 60 roku życia z powiatu olsztyńskiego wystąpi w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie.

Plakat

Seniorzy grają na instrumentach muzycznych, śpiewają i tańczą. Wszystko to dzięki projektowi „Muzyczne przekraczanie granic” realizowanemu przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie „Wirtuoz” oraz Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie. Przedsięwzięcie pozwala zrealizować marzenia i porzucone pasje olsztyńskich seniorów, skutecznie wypełniając lukę w ofercie edukacyjnej kierowanej do tej grupy wiekowej.

reklama

– Projekt stara się burzyć stereotyp człowieka starego i starzenia się, przełamywać granice, które wyznacza czas oraz opinia społeczna. Zwraca także uwagę młodego pokolenia na konieczność uczenia się przez całe życie i rozwijania swoich pasji – mówi Tomasz Przyłucki, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Olsztynie „Wirtuoz”. – Od lipca 2013 roku olsztyńscy Seniorzy uczestniczyli w ponad 700 lekcjach śpiewu i emisji głosu, nauki gry na skrzypcach, gitarze, instrumentach perkusyjnych, fortepianie, keyboardzie, akordeonie, flecie, muzykoterapii z elementami tańca, wykładów z historii i teorii muzyki oraz wysłuchali jedenastu koncertów w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Czytaj też:  Marszałek z wójtem wyremontują drogę wojewódzką 538

Wszystkich chętnych zapraszamy w niedzielę (15 grudnia) o godz. 11 do na Koncert Świąteczny seniorów, który odbędzie się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Olsztynie.

 

Wstęp wolny.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama