fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Adam Krzyśków znów będzie zlustrowany

reklama

Były poseł PSL a obecnie prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie Adam Krzyśków stanie ponownie przed sądem lustracyjnym. 

sąd w ponownym procesie rozstrzygnie, czy prezes WFOŚiGW w Olsztynie był kłamcą lustracyjnym. Fot. WFOŚiGW w Olsztynie.

To efekt decyzji Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, który uchylił wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie, który orzekł, że Adam Krzyśków nie jest kłamcą lustracyjnym.

reklama

Byłemu posłowi prokuratura zarzuca, że w latach 80-tych współpracował z Wojskową Służbą Wewnętrzną, a jako TW „Alek” uczestniczył w akcji objętej klauzulą „ściśle tajne”. Zdaniem oskarżyciela  Krzyśków miał pobierać wynagrodzenie. Trwający trzy lata proces zakończył się uwolnieniem od tych zarzutów byłego posła.

Jednak taki wyrok nie zadowolił śledczych z IPN w Białymstoku, którzy złożyli apelację w tej sprawie i teraz sąd w ponownym procesie rozstrzygnie, czy prezes WFOŚiGW w Olsztynie był kłamcą lustracyjnym, czy nie.

Czytaj też:  Pomogła zdradzonej kobiecie. Faceci na TikTok "jadą po niej"

Przypomnijmy, że kilka dni temu Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał wyrok w podobnej sprawie. Prof. Władysław Kordan, były prorektor ds. nauki i gospodarki UWM został uniewinniony od zarzutów kłamstwa lustracyjnego.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama