28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Muzeum w Olsztynku kończy rok jubileuszowy

OlsztynMuzeum w Olsztynku kończy rok jubileuszowy

W tym roku muzeum w Olsztynku obchodziło 100 lat swojego istnienia. W związku z tym przyszedł czas na uroczyste zakończenie roku jubileuszowego. Impreza odbędzie się 10 grudnia o godz. 17:00 w Salonie Wystawowym w Olsztynku.

reklama
Impreza odbędzie się 10 grudnia o godz. 17:00 w Salonie Wystawowym w Olsztynku.

W programie m.in. wspomnienie roku jubileuszowego, rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i plastycznego oraz występ Olsztyneckiego Chóru Kameralnego.  Tegoroczny kalendarz był bardzo napięty dla muzeum, obfitował w różnego rodzaju imprezy, konkursy i wystawy. W tym czasie powstała także monografia. – Poruszyliśmy w niej wszystkie zagadnienia związane z Muzeum – mówi Ewa Wrochna, pracownik skansenu. – Przedstawiliśmy jego historię i rozwój, zaprezentowaliśmy zbiory oraz działalność prowadzoną na bazie tych zbiorów w dziedzinie pracy naukowo-badawczej oraz upowszechniająco-edukacyjnej na przestrzeni wieku. Treść wzbogacona została fotografiami. Najstarsze pochodzą ze zbiorów Instytutu Sztuki PAN oraz zbiorów prywatnych.

Rok jubileuszowy rozpoczął się w kwietniu od otwarcia wystawy „Historia Muzeum w różnych odsłonach” Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku 1913-2013. Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się w czerwcu 2013 roku pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa. W tak szczególnym roku nie zabrakło również imprez organizowanych przez Muzeum: Regionalne Święto Ziół, Targi Chłopskie czy Dożynki Wojewódzkie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane