fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Stancja do ograbienia

OlsztynStancja do ograbienia
O sprawie policjantów poinformował właściciel wynajmowanego mieszkania.

Z lokatorem, Damianem S. (21 l.), nie było większych problemów: nie robił imprez, nie zakłócał ciszy nocnej. Miał jedną wadę: lubił sobie np. wynieść telewizor właściciela mieszkania.

reklama

Z ustaleń policjantów wynika, że 21-letni Damian S. od października do listopada wynajmował mieszkanie na terenie Olsztyna. Mężczyzna zapłacił z góry za wynajem, jednak wyprowadził  się z mieszkania przed wyznaczonym  terminem. W zamian lokator  wyniósł ze stancji TV LCD o wartości  800 zł.

O sprawie policjantów poinformował właściciel wynajmowanego mieszkania. Zatrzymano złodzieja i osadzono go w areszcie, gdzie przyznał się do zarzucanych mu czynów. W trakcie składania zeznań Damian S. oświadczył, że znalazł sobie kolejną stancję.

reklama

Okazało się, że kilka dni wcześniej na komendę wpłynęło zawiadomienie, że z tej właśnie klatki schodowej, gdzie Damian S. wynajął stancję, skradziono miedziane kable instalacji elektrycznej. Zarządca budynku oszacował straty na kwotę 2 tys. złotych. Złodziej przyznał się również i do tego przestępstwa. Jak powiedział policjantom skradzione mienie sprzedał na skupie złomu i dostał w zamian  70 złotych. Damian S. był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Teraz za swoje czyny sprawca będzie odpowiadał przed sądem. Kodeks krany za powyższe przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zuchwała przestępczość w Olsztynie! Policja szuka tego mężczyzny
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Olsztyńska policja rozbiła grupę zajmującą się kradzieżą samochodów na dużą skalę
Zaginęły cztery zabytkowe jednoślady pana Mariusza. Oferuje nagrodę za pomoc w ich odnalezieniu
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji