fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Włamał się do domu, bo szukał pracy?

reklama
kajdanki_rece miniatura
Wcześniej 60-latek odbywał kary w zakładach penitencjarnych.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 20:00 na Osiedlu Dajtki. Właściciel domu jednorodzinnego usłyszał hałas dobiegający z parteru budynku. Zszedł na dół i w holu mieszkania ujrzał nieznanego sobie człowieka, który oświadczył, że szuka pracy.

Właściciel posesji o całym zdarzeniu telefonicznie powiadomił policjantów. Funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego mężczyznę do komendy, gdzie sprawdzili jego dane osobowe oraz pobrali od niego odciski linii papilarnych.

Okazało się, że zatrzymany podał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane personalne, posługując się personaliami swojego brata.  Zatrzymanym okazał się 60-letni Edmund L.- mieszkaniec powiatu iławskiego. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Iławie. Sprawca miał zasadzoną karę zastępczą 90 dni pozbawienia wolności za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu oraz inne drobne przestępstwa. Mężczyzna był już w przeszłości karany za kradzież. Wcześniej 60-latek odbywał kary w zakładach penitencjarnych. Zanim mężczyzna ponownie trafi za więzienne mury, będzie musiał złożyć zeznania  w sprawie  naruszenie miru domowego oraz odpowie za podanie fałszywych danych. Kodeks karny za powyższe przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Czytaj też:  Osobiście przyszła do komendy i przyznała się do kradzieży
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama