4 C
Olsztyn
wtorek, 20 lutego, 2024
reklama

Bez prawka i po pijaku uciekł z miejsca wypadku

WiadomościBez prawka i po pijaku uciekł z miejsca wypadku
Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mariusz J. (35 l.) będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Auto prowadził nie mając prawa jazdy.

reklama

Do zdarzenia doszło w niedzielę na ulicy Barczewskiego w Dywitach. Według ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym vw podczas manewru wymijania zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w kierującą toyotę. Mężczyzna wysiadł z auta i próbował załatwić sprawę polubownie. Jednak podczas rozmowy pokrzywdzona wyczuła od kierującego alkohol. Kobieta postanowiła o całym zajściu poinformować oficera dyżurnego. Mariusz J. niewiele się zastanawiając uciekł z miejsca zdarzenia, zanim przybyli policjanci. Funkcjonariusze mając numery rejestracyjne pojazdu ustalili miejsce zamieszkania jego właściciela.

Mariusz J. przyznał się do spowodowania kolizji. Okazało się, ze mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu danych osobowych w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Dywity nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

reklama

Mężczyzna za kolizję i brak uprawnień do prowadzenia pojazdów został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Natomiast za prowadzenie w stanie nietrzeźwości Mariusz J. będzie odpowiadał przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia