18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Będziemy mieli europosłów z Ruchu Narodowego?

OlsztynBędziemy mieli europosłów z Ruchu Narodowego?

W weekend w Olsztynie odbył się I Warmińsko-Mazurski Zjazd Ruchu Narodowego.

reklama
W spotkaniu wzięli udział delegaci Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Unii Polityki Realnej.

Do stolicy regionu przyjechało kilkudziesięciu delegatów z trzech organizacji współtworzących Ruch Narodowy w województwie warmińsko-mazurskim: Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny i Unia Polityki Realnej. Delegaci w głosowaniu mieli odpowiedzieć na dwa pytania:

  • „Czy jesteś za tym, aby Ruch Narodowy wystawił swoje listy wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego AD 2014?”
  • „Czy jesteś za tym, aby w razie sukcesu wyborczego i uzyskania mandatów europosłów przez naszych działaczy/działaczki, 50% ich poselskiej pensji przekazywano do wspólnego budżetu Ruchu Narodowego?”

Delegaci jednogłośnie poparli ideę „Deklaracji 50%”.

reklama

Zjazd miał charakter zamknięty a pojawili się na nim prawie wyłącznie delegaci wyznaczeni przez struktury lokalne. Oprócz dyskusji nad tematem referendum znalazł się czas także na podsumowanie dotychczasowej działalności, jak i przedstawienie planów na kolejne miesiące. Gościem specjalnym był członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego oraz prezes Unii Polityki Realnej – Bartosz Jóźwiak.

Pierwsza tura zjazdów odbyła się także w pięciu innych województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim i pomorskim. Od decyzji poszczególnych zjazdów lokalnych będzie zależała przyszłość ogólnopolskiego Ruchu Narodowego. W dotychczasowych głosowaniach cztery województwa opowiedziały się za startem, a dwa przeciw wystawianiu kandydatów. Ruch Narodowy nie podaje szczegółowych wyników głosowań do zakończenia całej procedury referendalnej (7 lub 8 grudnia).

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane