fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Spotted: Olsztyn próbuje oszukać internautów?

reklama

Na popularnym profilu Facebookowym Spotted:Olsztyn pojawił się post, który kusi promocją w sieci McDonald’s. Problem polega na tym, że administratorzy profilu żerują na naiwności internautów, próbując wyciągnąć od nich pieniądze.

spotted-large
„Promocyjny” wpis na fan page. Tych komentarzy już nie zobaczycie.

„Oszuści”, „Chamstwo. Ile dostajecie od jednego smsa? 2 grosze? Na piwko to za mało – sorry jesteście pewnie nieletni i nikt wam nie sprzeda.”, „Spotted się sprzedał i usuwa komentarze, pf!” – To tylko część komentarzy pod postem, który oferuje super „promocję”. Komentarze jednak co chwilę znikają, bo administratorzy gorliwie je usuwają. Jak działa ta „promocja”? Przechodzimy na zewnętrzną stronę (http://darmowykupon24.pl/52a), podajemy swojego maila, numer telefonu i zdobywamy kupon uprawniający nas do zakupu za 5 zł dwóch cheeseburgerów, frytek i jednego big maca. Brzmi kusząco, ale na stronie internetowej, gdzie zostaniemy przekierowani aby podać dane, widnieje mało czytelna informacja:

„Serwis jest usługą subskrypcyjną prowadzoną przez WPD LLC. Po wprowadzeniu na stronę numeru telefonu użytkownik otrzymuje PIN. Poprzez wprowadzenie na stronę numeru PIN lub wysłanie SMS aktywującego, użytkownik potwierdza zaakceptowanie Regulaminu Serwisu. Subskrybenci serwisu w poniedziałek środę i piątek o godz 10:00 otrzymują link do mp3 na telefon komórkowy Koszt tej usługi to 4,92 PLN/dzień z VAT. Koszt operatora WAP/GPRS nie jest wliczony w cenę, jednorazowa opłata aktywacyjna dla abonentów sieci Orange, T-Mobile, Play i Plus to 4,92 PLN z VAT. Dezaktywacji subskrypcji można dokonać w dowolnym momencie poprzez wysłanie bezpłatnego SMS o treści STOP EXPRESS pod numer 60468. Regulamin serwisu znajduje się tutaj. Pytania prosimy kierować do obsługi technicznej na email:[email protected]

Czytaj też:  W Internecie podał się za lekarza. Kobieta przelała mu ponad 13 tys. złotych
reklama

To nic innego, jak próba wyłudzenia pieniędzy od internautów, którzy nie doczytają regulaminu tej „wątpliwej” promocji. Ostrzegamy naiwnych – uważajcie na takie wątpliwe promocje!

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama