fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Warmiński Jarmark Świąteczny dla Rosjan?

reklama

Olsztyn chciałby zobaczyć na Warmińskim Jarmarku Świątecznym turystów z Kaliningradu. Czy unijna dotacja może urzeczywistnić plany ratusza?

gryzmowicz i protas
Piąta edycja Warmińskiego Jarmarku Świątecznego rozpocznie się 12 grudnia

W Urzędzie Marszałkowskim podpisano dzisiaj (22.11.) dokumenty dotyczące dofinansowania Warmińskiego Jarmarku Świątecznego ze środków europejskich. Swoje podpisy pod umową złożyli: Prezydent Piotr Grzymowicz i Marszałek Jacek Protas. Dotacja dotyczy edycji 2013 i 2014. Dzięki dodatkowym środkom Olsztyn chce wypromować imprezę wśród turystów i mieszkańców miasta. Prezydent Miasta Olsztyna traktuje jarmark jako jedną z ważniejszych inicjatyw promujących miasto:

– W tym roku już po raz piąty odbędzie się Warmiński Jarmark Świąteczny, a po raz czwarty przy jego organizacji korzystamy z funduszy europejskich. Zapraszam wszystkich do odwiedzenia w tym roku najważniejszego wydarzenia świątecznego w regionie. Chcemy też zachęcić naszych sąsiadów z Kaliningradu do wizyty w Olsztynie.

Olsztyn znajduje się w strefie Małego Ruchu Granicznego i w związku z tym turyści z Obwodu Kaliningradzkiego mogą podróżować do naszego miasta bez zbędnych formalności. Jarmark poprzedzi kampania reklamowa nie tylko w mediach ogólnopolskich, ale również w zagranicznych. Wszyscy w Olsztynie liczą na turystów z Rosji.

Czytaj też:  Michał Wypij chce wprowadzenia obostrzeń dla osób niezaszczepionych
reklama

Organizacja dwóch edycji imprezy będzie kosztowała Olsztyn 1 058150 złotych, a kwota dofinansowania 894 200 złotych. V Warmiński Jarmark Świąteczny rozpocznie się 12 grudnia i potrwa cztery dni.

 

 

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama