fbpx
-2 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Olsztyn jak Poznań?

reklama

Miasto Olsztyn podjęło rozmowy z PKP S.A. w sprawie budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

Za parę lat nowoczesne pociągi będą wjeżdżać do zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego
Za parę lat nowoczesne pociągi będą wjeżdżać do zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego

Po pozytywnej decyzji dotyczącej budowy Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, miasto rozpoczęło rozmowy z PKP S.A. na temat ewentualnego udziału spółki w inwestycji. Dla przyszłości projektu kluczowe jest również  pozyskanie prywatnego inwestora. PKP S.A. ma doświadczenie we współpracy z developerami. Współpracuje obecnie w tym systemie przy budowie nowego dworca w Sopocie. Wcześniej powstały w ten sposób budynki w Poznaniu i Katowicach.

– Olsztyn jest kolejnym miastem, w którym rozważamy budowę nowego dworca we współpracy z prywatnym inwestorem. Nasze dotychczasowe doświadczenia pokazują, że ten model sprawdza się bardzo dobrze. Zintegrowane centra znacznie poprawiają komunikację w miastach i stają się ich prawdziwą wizytówką. Będziemy rozmawiać z władzami Olsztyna i postaramy się wypracować rozwiązanie najlepsze dla Miasta i pasażerów. – mówi Jarosław Bator, Dyrektor Zarządzający ds. Nieruchomości w PKP S.A.

reklama

Przebudowa dworca i okolic ma również duże znaczenie z tematem tramwajowym, co zauważa Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz:

– Bardzo ważne jest założenie, iż będzie to Zintegrowane Centrum Komunikacyjne, zwłaszcza w kontekście powrotów na olsztyńskie ulice tramwajów. Jedna z tramwajowych krańcówek będzie łączyła się z Centrum. Ponadto inwestor zapowiada połączenie kładką nad torami północnej części miasta z dworcem, co stanowić będzie duże ułatwienie dla mieszkańców. Teraz, gdy jest już plan zagospodarowania nadchodzi czas realizacji.

Temat przebudowy Dworca Głównego pojawia się od wielu lat. Dla mieszkańców Olsztyna jest to temat równie ważny, jak budowa obwodnicy. Ustalenia polityków dały światło dla obydwu projektów. Za kilka lat Olsztyn powinien mieć nowoczesny dworzec i obwodnicę odciążająca miasto.

Czytaj też:  W szpitalu dziecięcym zajęte są niemal wszystkie łóżka, wstrzymano odwiedziny
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama