fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Piąte podejście do sprzedaży Półwyspu Lalka

reklama
lalka
Półwysep wart jest 6,4 mln zł.

Po raz piąty Zarząd Powiatu w Olsztynie próbuje sprzedać malowniczy Półwysep Lalka. Czy uda się tym razem?

To już piąte podejście Powiatu Olsztyńskiego do sprzedaży urokliwej nieruchomości o powierzchni 15,87 ha położonej nad Jeziorem Łańskim. Trzy wcześniejsze przetargi zakończyły się fiaskiem, podobnie było z rokowaniami. Nie zniechęca to jednak władz powiatu, które znów wystawiły półwysep na sprzedaż za kwotę 6,4 mln złotych. Starostwo nie chce spuścić z ceny, bo liczy na to, że znów pojawi się klient gotowy kupić półwysep za taką kwotę. Przy poprzednim postępowaniu przetargowym był jeden chętny do zakupy. Spóźnił się jednak jeden dzień z wpłatą wadium.

– Chociaż oferent był bardzo zainteresowany, nie mieliśmy wyjścia i zgodnie z obowiązującym prawem musieliśmy wówczas zakończyć przetarg wynikiem negatywnym – wyjaśnia Katarzyna Grzybowska, zastępca dyrektora wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami olsztyńskiego starostwa.

reklama

Sprzedaż nieruchomości w Starej Kaletce jest zwolniona z podatku VAT. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 640 tys. zł na konto Starostwa Powiatowego w Olsztynie z takim wyprzedzeniem aby w dniu 14 stycznia 2014 roku pieniądze znajdowały się na wskazanym koncie. Przetarg odbędzie się w dniu 20 stycznia 2014 roku o godzinie 10 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Czytaj też:  Przymrozki, deszcz i liście na drodze! 19-latek „dachował” Toyotą

Powiat Olsztyński przejął bajkowo położoną nieruchomość w połowie 2012 roku. Wcześniej półwysep z ośrodkiem wypoczynkowym „Kormoran” pozostawał w zarządzie kancelarii premiera. Ministerstwo Skarbu od 2010 r. wystawiało obiekt w przetargach. Po kilku nieudanych próbach sprzedaży tzw. trwały zarząd nad ośrodkiem został wygaszony. Wojewoda warmińsko-mazurski w imieniu Skarbu Państwa przekazał nieruchomość w formie darowizny powiatowi.

Ośrodek „Kormoran” na półwyspie Lalka był częścią słynnego w PRL-u „imperium łańskiego”, w którym wypoczywali ówcześni dygnitarze. W łańskich lasach polowali m.in. Bolesław Bierut, Nikita Chruszczow, czy Leonid Breżniew.
Olsztyńskie starostwo sprzedało wcześniej dwa inne ośrodki rządowe – „Cyrankę” za 5 mln zł oraz „Kormorana” w Mierkach za 12,2 mln zł. Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone m.in. na remonty dróg oraz wkład własny powiatu do licznych inwestycji unijnych.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama