fbpx
15 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowy pomysł posłanki Beaty Bublewicz

OlsztynNowy pomysł posłanki Beaty Bublewicz
Posłanka na korytarzu sejmowym. Fot. www.facebook.comPoselBeataBublewicz

Kolejny pomysł posłanki Beaty Bublewicz (PO) na poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zdaniem posłanki kierowcy mieliby obowiązek zatrzymać się i przepuścić pieszych, jeśli ci oczekują na przejście.

reklama

Posłanka mówiła na antenie “Radia Olsztyn“, że przeprowadziła szereg analiz, konsultacji a także porównała rozwiązania stosowane w innych krajach i dlatego proponuje – w oparciu o wnioski innych ekspertów – rozwiązanie mówiące o tym, że kierowcy samochodów powinni się bezwzględnie zatrzymać, widząc oczekującego pieszego.

Szefowa parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa drogowego dodała także, że pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu, narażonym nie tylko na rany, ale i śmierć. Posłanka dodała także, że planowana jest zmiana w przepisach i każdy starający się o prawo jazdy miałby zdawać egzamin z udzielania pierwszej pomocy.

reklama
Pięciu wykonawców jest zainteresowanych budową obwodnicy Giżycka

Czy pomysł szefowej parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa drogowego przyjmie się? Tego jeszcze nie wiemy. Przypomnijmy, że zespół kierowany przez posłankę w 2012 roku postulował wprowadzenie nakazu, by rowerzyści zatrzymywali się na ścieżce przed samochodami nawet wtedy, gdy mają zielone światło. Idea została skrytykowana a posłanka wycofała się z tego pomysłu.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Frustracja za kółkiem: zapis niebezpiecznego manewru na ulicach Olsztyna
Olsztyn chce wymienić oświetlenie uliczne