fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Nowy pomysł posłanki Beaty Bublewicz

reklama
Bublewicz - large
Posłanka na korytarzu sejmowym. Fot. www.facebook.comPoselBeataBublewicz

Kolejny pomysł posłanki Beaty Bublewicz (PO) na poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zdaniem posłanki kierowcy mieliby obowiązek zatrzymać się i przepuścić pieszych, jeśli ci oczekują na przejście.

Posłanka mówiła na antenie „Radia Olsztyn”, że przeprowadziła szereg analiz, konsultacji a także porównała rozwiązania stosowane w innych krajach i dlatego proponuje – w oparciu o wnioski innych ekspertów – rozwiązanie mówiące o tym, że kierowcy samochodów powinni się bezwzględnie zatrzymać, widząc oczekującego pieszego.

Szefowa parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa drogowego dodała także, że pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu, narażonym nie tylko na rany, ale i śmierć. Posłanka dodała także, że planowana jest zmiana w przepisach i każdy starający się o prawo jazdy miałby zdawać egzamin z udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj też:  Policjanci uratowali szczenięta błąkające się po drodze S7
reklama

Czy pomysł szefowej parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa drogowego przyjmie się? Tego jeszcze nie wiemy. Przypomnijmy, że zespół kierowany przez posłankę w 2012 roku postulował wprowadzenie nakazu, by rowerzyści zatrzymywali się na ścieżce przed samochodami nawet wtedy, gdy mają zielone światło. Idea została skrytykowana a posłanka wycofała się z tego pomysłu.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama