12 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Nowy pomysł posłanki Beaty Bublewicz

OlsztynNowy pomysł posłanki Beaty Bublewicz
Posłanka na korytarzu sejmowym. Fot. www.facebook.comPoselBeataBublewicz

Kolejny pomysł posłanki Beaty Bublewicz (PO) na poprawienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zdaniem posłanki kierowcy mieliby obowiązek zatrzymać się i przepuścić pieszych, jeśli ci oczekują na przejście.

reklama

Posłanka mówiła na antenie “Radia Olsztyn“, że przeprowadziła szereg analiz, konsultacji a także porównała rozwiązania stosowane w innych krajach i dlatego proponuje – w oparciu o wnioski innych ekspertów – rozwiązanie mówiące o tym, że kierowcy samochodów powinni się bezwzględnie zatrzymać, widząc oczekującego pieszego.

Szefowa parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa drogowego dodała także, że pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu, narażonym nie tylko na rany, ale i śmierć. Posłanka dodała także, że planowana jest zmiana w przepisach i każdy starający się o prawo jazdy miałby zdawać egzamin z udzielania pierwszej pomocy.

reklama

Czy pomysł szefowej parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa drogowego przyjmie się? Tego jeszcze nie wiemy. Przypomnijmy, że zespół kierowany przez posłankę w 2012 roku postulował wprowadzenie nakazu, by rowerzyści zatrzymywali się na ścieżce przed samochodami nawet wtedy, gdy mają zielone światło. Idea została skrytykowana a posłanka wycofała się z tego pomysłu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane