fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 30 listopada, 2021
reklama

Przegląd ukraińskiej piosenki w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych [GALERIA]

reklama
Ceik
Jubileuszowa edycja przeglądu

Najmłodsi przedstawiciele mniejszości ukraińskiej w naszym regionie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. To była jubileuszowa edycja konkursu.

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w sobotę stało się sercem mniejszości ukraińskiej na Warmii i Mazurach. Odbył się tam X Przegląd Ukraińskiej Poezji Śpiewanej oraz Piosenki Autorskiej i Współczesnej. Spotkanie zostało zorganizowane przez przez Związek Ukraińców w Polsce Zarząd Miasta Olsztyn i Zarząd Wojewódzki. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. O zasady konkursu zapytaliśmy Natalię Steć, wiceprezes Związku Ukraińców w Polsce w Olsztynie:

– Uczestnicy wykonują dwie piosenki: poetycką i utwór autorski. Nagrodą za pierwsze miejsce jest profesjonalny keyboard. Do przeglądu zgłosiło się 60 wykonawców – tłumaczyła organizatorka.

Uczestników oceniało jury w składzie: Walenty Kurżew, Ewa Wankiewicz, Anna Potocznia oraz Lolek i Mynio z zespołu Enej.

Czytaj też:  Zdecydował się skończyć ze swoim życiem. Założył na szyję pętlę, ale stał się cud
reklama

Konkurs wygrał duet Anna Jarmola i Julia Doskocz. Na zakończenie spotkania wystąpiła grupa teatralna „Nawspaky” z Gdańska, która zaprezentowała przedstawienie „Myna Mozajło” Mykoły Kulisza w reżyserii „Oksany Terefenko. Przegląd odbył się pod patronatem Konsula Generalnego Ukrainy w Gdańsku Myrona Jankiwa, posła Mirona Sycza i Kuratora Oświaty Województwa Warmińsko-Mazurskiego Grażyny Przasnyskiej.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama