7 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Kultowe miejsce znika z mapy Kortowa

OlsztynKultowe miejsce znika z mapy Kortowa
Nie zjadłeś zapiekanki z “Barona”? Już tego w Kortowie nie zrobisz.

Chyba nie ma studenta, który w Kortowie nie zjadłby słynnych zapiekanek z “Barona”. Ci, którzy tego jeszcze nie zrobili, nie będą mieli już tej szansy. Słynne budki zostaną wyburzone.

reklama

Jednych raziły swoim wyglądem, jeszcze inni dziwili się, że niektórzy jedzą “śmieciowe” żarcie. Chyba jednak żaden student nie mógł powiedzieć, że nigdy nie jadł zapiekanki z “Barona”. Bar w trakcie Kortowiady przeżywał oblężenie, jak Częstochowa w trakcie Potopu Szwedzkiego, a bywało też tak, że dla niektórych zapiekanka z baru była pierwszym posiłkiem po całonocnej imprezie.

Od czasu, gdy rektor UWM prof. Ryszard Górecki powołał Komisję ds. Architektury i Zagospodarowania Przestrzennego Terenów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, nad budkami (nie tylko nad tą z zapiekankami) zawisły czarne chmury. Zadaniem Komisji jest m.in. “oczyszczenie” Kortowa z blaszanych, czy drewnianych bud.

reklama

– Dotychczasowy najemca dostał propozycję przeniesienia swojego biznesu do budynków Wydziału Nauk Technicznych – mówi Wioletta Ustyjańczuk, rzeczniczka UWM. – Czy znajdzie się tam miejsce dla zapiekanek? To już jego decyzja. Natomiast jeśli chodzi o teren, który pozostanie po rozebranych budkach, to rektor UWM ogłosi konkurs na jego zagospodarowanie. W konkursie będą mogli wziąć udział także studenci.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia